جمعه 2 مهر 1400   13:11:26
شنبه 30 خرداد 1388تاریخچه
شرکت پایانه های نفتی ایران یکی از شرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران است که در حوزه های دریافت ذخیره سازی، اندازه گیری، ارائه خدمات آزمایشگاهی، عملیات صادرات و واردات نفت خام ، مواد نفتی و میعانات گازی و خدمات دریایی فعالیت می کند.ماموریت اصلی آن پشتیبانی و کمک به تداوم تولید نفت و گاز کشور، از طریق فرایندهای عملیات دریافت، ذخیره سازی، بارگیری و تخلیه(صادرات و واردات) نفت خام و مواد نفتی تولیدی و مبادله ای (SWAP)، تکمیل و ارتقای زنجیره ارزش نفت و گاز کشور و ایفای نقش شایسته در پایداری وانعطاف پذیری بهینه زنجیره تامین انرژی ملی، منطقه ای و بین المللی است.

مناطق عملیاتی
پایانه نفتی خارگ
جزیره خارگ بزرگ ترین مرکز صادرات نفت خام کشور است.در منطقه عملیاتی خارگ با بیش از چهل مخرن ذخیره نفت خام با گنجایش اسمی 22 میلیون بشکه نفت خام، همچنین دو اسکله بزرگ صادراتی (اسکله T و آذرپاد)، نفت خام کشور را از دو شرکت نفت فلات قاره و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب دریافت و به مشتریان بین المللی عرضه می شود.

پایانه نفتی شمال
به دلیل موقعیت استراتژیک کشور جمهوری اسلامی ایران در دریای مازندران و ایفای نقش محوری در انتقال و ترانزیت نفت خام کشورهای آسیای میانه به سایر کشورهای جهان، تاسیسات اساسی و زیربنایی در بندر نکا به منظور دریافت، ذخیره سازی فرآورش و انتقال نفت خام کشورها ی حوزه دریای مازندران به روش  SWAP (معاوضه) احداث شده است.

پایانه نفتی عسلویه
بندر عسلویه یکی از بنادر استان بوشهر است.از زمانی که بر اساس سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران روند توسعه میادین نفت و گاز مشترک در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی به مرکزیت بندر عسلویه آغاز شد، تاسیس پایانه های نفتی ایران در این منطقه نیز مورد توجه قرار گرفت. در حال حاضر در پایانه عسلویه سیستم های نوین رایانه ای برای اجرای عملیات صادرات میعانات گازی تاسیس شده است.

پایانه نفتی ماهشهر
ذخیره سازی فراورده های پالایشگاه آبادان، نیز صادرات و واردات فرآورده های مختلف در پایانه نفتی ماهشهر می گیرد.بیشتر فعالیت های شرکت پایانه ها در ماهشهر بر عملیات دریایی (پهلودهی و جداسازی کشتی های فرآورده) و عرضه خدمات ایمنی، تجسس و نجات به شرکت پالایش نفت آبادان متمرکز است.
 
ارتباط با شرکت پایانه های نفتی ایران:
آدرس : جزیره خارک – شرکت پایانه های نفتی ایران
تلفکس :07722823701
آدرس : تهران – میدان آرزانتین – اول خیابان بیهقی- پلاک 17
تلفن :88534826
فاکس : 88534829
وب سایت :www.iotco.ir


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر

IP کاربر جاری: 3.236.13.53
بروزرسانی: 1400/07/02

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc