یکشنبه 14 خرداد 1402   05:05:40

nioc nioc
tab
دوشنبه 26 فروردین 1398

سوالات متداول

1- آیا وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران نیروی جدید استخدام می کند؟  

خیر. در حال حاضر علاقه مندان می توانند در سامانه فارغ التحصیلان دانشگاهی به نشانی jad.mop.ir بر اساس شرایط اعلام شده و رشته های دانشگاهی مرتبط ثبت نام نمایند تا در صورت نیاز به نیروهای متخصص به صورت قراردادی مشغول به فعالیت شوند. ضمنا بخش بزرگی از فعالیت های صنعت نفت توسط شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی و یا پیمانکاران خصوصی انجام می شود که فرآیند استخدام در آنها در حوزه اختیار وزارت نفت و شرکت های تابعه آن نیست.

2- آیا در شرکت ملی نفت ایران قانونی مبنی بر جذب فرزندان کارکنان  شرکت ملی نفت ایران وجود دارد؟


خیر

3- آیا استخدام قرارداد مدت معین لغو شده است؟ در صورت مثبت بودن جواب، تکلیف این دسته از کارمندان چه می شود؟

بر اساس بخشنامه ابلاغی در تاریخ 90.12.2 مبنی بر اعلام شرایط ساماندهی نیروها از تاریخ 91.1.1 دیگر قرارداد مدت معین مصداق نداشته و بر اساس دستور وزیر محترم نفت، با افراد مشمول، قرارداد مدت موقت امضا خواهد شد.در این رابطه، کارکنانی که هم اکنون به صورت مدت معین مشغول به کار هستند، شرایط قرار دادی آن ها فعلا به همین صورت باقی است تا در آینده تعیین تکلیف شوند.

4- ضوابط انتقال در داخل صنعت نفت به چه صورت می شود ؟

درخواست کارکنان رسمی که شخصا متقاضی انتقال هستند در صورت داشتن حداقل 5 سال مجموع سابقه خدمت پیمانی و رسمی در یکی از مراکز ستادی، عملیاتی/ مناطق شرکت، مورد پذیرش و بررسی قرار می‌گیرد. در این رابطه پذیرش درخواست انتقال کارکنان پیمانی صرفا در صورت انحلال و یا کوچک‌سازی سازمان مربوط که به حذف سمت مورد تصدی متقاضی منتهی شود، امکانپذیر است. همچنین انتقال کارکنان قرار دادی مجاز نمی‌باشد. پذیرش درخواست مجدد کارکنان متقاضی انتقال حداقل 5 سال پس از تاریخ انتقال قبلی امکانپذیر خواهد بود. در این مورد نخست: در مواردیکه تقاضای انتقال به دلایل مشکلات درمانی توصیه می‌شود، پس از تایید تقاضا توسط کمیسیون پزشکی سازمان بهداشت و درمان محل، شرط سابقه اشتغال لازم الرعایه نخواهد بود.

دوم: در شرایط ویژه ناشی از مشکلات خانوادگی موافقت با انتقال قبل از موعد پس از بررسی و تایید واحد روابط کار و مددکاری اجتماعی / واحد با وظایف مشابه و رعایت سایر  ضوابط این دستورالعمل انجام می‌گیرد.

تقاضای انتقال به منزله منتظر خدمت، در اختیار امور اداری/واحد کاریابی و یا انفکاک متقاضی از سمت تحت تصدی و واحد محل خدمت نمی باشد. لذا تا اعلام سمت سازمانی و محل خدمت جدید، متقاضی در واحد متبوعه کماکان به انجام وظایف محوله مشغول خواهد بود. از سوی دیگر تقاضای انتقال برای متقاضی ایجاد حقی که شرکت ملزم به استیفای آن باشد تلقی نمی شود.

5- چگونه می‌توان از آخرین مناقصه‌ها و مزایده‌ها در شرکت ملی نفت ایران اطلاع کسب کرد؟


در پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نشانی nioc.ir در بخش مناقصه و مزایده آخرین اطلاعات منتشر می‌شود.

6- چگونه می توان با شرکت ملی نفت ایران و بخش های ستادی ارتباط برقرار کرد؟


تلفنخانه شرکت ملی نفت ایران با شماره تماس 02161651 به مخاطبان و مراجعان خدمات ارائه می‌دهد.

7- محصولات شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی چگونه عرضه می شود؟

برای اطلاع از این بخش می توان به پایگاه اینترنتی bourse.nioc.ir مراجعه یا با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۶۳۵۹ تماس گرفت.

8- پژوهشگران برای مطالعه و بررسی نیازهای صنعت نفت در زمینه‌های فن آوری، دانش بنیان و استارت‌آپ به کدام بخش مراجعه کنند؟

پژوهشگران محترم می‌توانند آخرین اطلاعات در این زمینه را در پایگاه اینترنتی rtd.nioc.ir دریافت کنند یا با شماره 02188874500 مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران تماس بگیرند.

9- کارکنان شرکت ملی نفت برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات حوزه بهداشت و درمان باید به کدام بخش مراجعه کنند؟

کارکنان محترم شرکت ملی نفت ایران می توانند آخرین اطلاعات در این بخش را از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با شماره تماس 02183306 یا از پایگاه اینترنتی piho.ir دریافت کنند.

10- همكاران بازنشسته آخرین اطلاعات خدمات غیرحضوری را چگونه دریافت کنند؟

بازنشستگان محترم جهت مشاهده صورتحساب، مشاهده فیش درمان، درخواست صدور معرفی نامه‌ها و سایر امور بازنشستگی می‌توانند به پایگاه اینترنتی oipf.ir مراجعه کنند و یا با شماره 02188801001 تماس بگیرند.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 185.228.238.6
بروزرسانی: 1402/03/14

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc