دوشنبه 5 اسفند 1398   18:21:46
15:591398/2/4

عزم نفت مناطق مرکزی برای به‎کارگیری بانوان توانمند در سطوح مدیریتی

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به روند رو به رشد انتصاب بانوان شایسته در امور مدیریتی در سطح وزارت نفت اعلام کرد: این شرکت در تلاش است با بکارگیری بانوان کارآمد و توانمند در تمامی سطوح مدیریتی و سمت های تصمیم ساز، از ظرفیت آن ها در راستای تحقق اهداف توسعه ای شرکت استفاده کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی، رامین حاتمی، در آيين تودیع و معارفه مشاور مديرعامل در امور بانوان این شرکت با تبیین نقش و جایگاه زنان در دین اسلام، اظهار کرد: ما با اقتدا به اهل بیت و با ارج نهادن به جایگاه زن در جامعه، بایستی زمینه مناسب برای پیشرفت اجتماعی و فرهنگی بانوان را فراهم سازیم.

وی اظهار کرد: ارتقای جایگاه مدیریت زنان و افزایش میزان مشارکت آنان در سطوح مدیریتی در برنامه جامع اصلاح نظام اداری کشور از جمله برنامه‌های دولت در حوزه «زنان و خانواده» است که وزارت نفت در آن پیشگام است؛ این موضوع طی سال‌های اخیر در به کارگیری زنان از طریق انتصاب مشاور امور زنان و خانواده صنعت نفت و همچنین راه‌اندازی شبکه مشاوران زن، روزنه امیدی برای بانوان شاغل در صنعت نفت ایجاد کرده است.

حاتمی در ادامه با اشاره به انتصاب یکی از بانوان کارآمد در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان سرپرست منابع انسانی این شرکت خاطرنشان کرد: در سال هاي اخير آمار بکارگیری بانوان توانمند در سمت های حساس و پست های تعیین کننده در این شرکت رو به افزایش است، به گونه ای که درصد جمعیت بانوان شاغل نسبت به تمامی کارکنان در ستاد تهران و ستاد شرکت های تابعه به20 درصد افزایش یافته است. این آمار نشانگر نقش برجسته بانوان در پیشبرد اهداف سازمان است و اميدواريم حضور بانوان خلاق و توانمند در سمت های مدیریتی و کارشناسی مناطق عملیاتی گسترش يابد.

وی با ارائه آمار حضور 25 درصدی بانوان در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و ایجاد نگرش مثبت و ضرورت بالا بردن ریسک پذیری و قبول مسئولیت های خطیر توسط بانوان بیان کرد: آمار 25 درصدی جامعه آماری بانوان شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبي نشانگر نگرش مثبت حاکم بر سازمان است و اميدواريم ، شاهد رشد بیشتری از حضور بانوان در کل شرکت باشیم.

جلسات شبکه مشاوران امور بانوان صنعت نفت برگزار می‎شود


در این نشست طاهره سیدمومنی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان،  با تقدیر از توجه ویژه به مقوله بانوان و خانواده کارکنان در شركت نفت مناطق مركزي ايران، بیان کرد: با توجه به تنوع حوزه جغرافیایی و تنوع فرهنگی کارکنان شاغل در این شرکت و شرکت های تابعه بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب که متشکل از قومیت های مختلف است، این شرکت عملکرد خوبی داشته و با اجرای برنامه های فرهنگی، نگرش سازمانی به امور بانوان و خانواده کارکنان، اطلاع رسانی گسترده، تنظیم دوره های آموزشی و پژوهشی مرتبط، برگزاری مسابقات ورزشی در سطح بانوان و خانواده ها را در مناطق عملیاتی که ضرورت ويژه اي دارد ارتقا داده است که پیامد آن بهبود کیفیت زندگی و بالا بردن سطح آگاهی و آرامش خانواده هاست که موجبات آرامش کارکنان در محل کار و افزایش بهره وری را بدنبال خواهد داشت.

وی از برگزاری جلسات شبکه مشاوران امور بانوان خبر داد و افزود: جلسات شبکه مشاوران امور بانوان صنعت نفت با حضور فعال 33 نفر از اعضای منتخب به صورت دوره ای برگزار می شود كه هدف آن رشد و ارتقای بانوان همکار و تحکیم امور خانواده کارکنان است.

در این مراسم زهرا کشوری، سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق بر ضرورت تخصیص بودجه  مناسب به امور بانوان و خانواده کارکنان و همچنین ضرورت حل مشکلات و معضلات امور بانوان و تحکیم موقعیت خانواده از طريق برقراري ارتباطات موثر تاكيد كرد.

فرانك حمیدی، مشاور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان نیز با تاكيد بر حمايت مديرعامل این شرکت در تحقق اهداف امور بانوان شرکت نفت مناطق مركزي ایران در ارتقاي جايگاه كاركنان زن شاغل در اين شركت از حسن اعتماد مديرعامل قدرداني كرد.

همچنین ماندانا نوروزی، مشاور سابق مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان، با ارائه گزارشي از عملكرد فعاليت هاي انجام گرفته در امور بانوان نفت مناطق مركزي به برگزاری کارگاه ها و دوره های مختلف آموزشی و پژوهشی، ایجاد هیات ورزش بانوان شرکت و آغاز فعالیت کتابخانه امور بانوان اشاره كرد.

2/26426
کلمات کليدي
امور بانوان، شرکت نفت مناطق مرکزی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
متراژ حفاری چاه های نفت مناطق مرکزی از مرز 41 هزار متر گذشت/ تکمیل حفاری 10 حلقه چاه در سال جاری
تزریق بیش از 5 میلیارد متر مکعب گاز به مخزن ذخیره‎سازی سراجه قم
امور بانوان در مسیر شکوفایی نیروهای بالقوه شغلی زنان گام برمی دارد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید