دوشنبه 5 خرداد 1399   13:57:15
14:291398/3/20

تداوم روند همیاری ملی حفاری تا رفع کامل مشکل سیل زدگان

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: روند همیاری و کمک های این شرکت تا رفع کامل مشکل هموطنان آسیب دیده از سیلاب اوایل سال جاری در استان خوزستان تداوم خواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبداله موسوی روز یکشنبه (19 خردادماه) در بازدید از محل بسته بندی و دپو اقلام خوراکی در نظر گرفته شده به این منظور در کارگاه شماره یک شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و دستور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به شرکت های زیر مجموعه در جنوب، نهایت توان خود را به کار گرفت تا در زمینه کاهش تبعات ناشی از حادثه سیلاب های اخیر در مناطق جنوبی کشور نقش آفرینی کند.

وی اظهار کرد:  همراهی و همگامی شرکت ملی حفاری ایران همسو با دستگاه های اجرایی، نهادها، ارگان ها، سازمان های امدادی، شرکت های تابع چهار شرکت اصلی وزارت نفت از جمله شرکت ملی مناطق نفت خیز و شرکت نفت و گاز اروندان در چارچوب وظایف تعریف شده از سوی ستاد بحران استان خوزستان آغاز  و همچنان در برخی مناطق  استان که هنوز درگیر این مشکلات هستند،  استمرار دارد.

موسوی به مشارکت نزدیک به 700 نفر از کارکنان عملیاتی، پشتیبانی، خدمات و دیگر بخش های شرکت  در این زمینه و به کارگیری افزون بر 300 دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین و امدادی و تجهیزات ضروری از جمله پمپ های پرفشار اشاره داشت و گفت: تلاش مجموعه های اجرایی و امدادی در این راستا منجر به تحقق کاری جهادی شد و نقش مهمی در تقویت، ایجاد سیل بندها و کاهش تبعات روان آب ها و همچنین یاری دادن به ساکنان روستاها و مناطق شهری در معرض سیلاب بر جای گذاشت.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تامین یک هزار بسته اقلام خوراکی مورد نیاز هم استانی های عزیز که در کمپ ها و مناطق تعیین شده از سوی دستگاه های امدادی به سر می برند، افزود: با توجه به توصیه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همیاری این شرکت در این رابطه استمرار  دارد.

وی تاکید کرد: کارکنان این شرکت به موازات انجام وظایف سازمانی در برهه مورد نیاز در حادثه افزایش دبی آب رودخانه ها و جاری شدن سیلاب به نحو مناسب همکاری و همیاری داشتند و هم اکنون نیز با اختصاص کمک ها به این همیاری تا رفع نیازهای ضروری ادامه می دهند.

موسوی در ادامه از پشتکار و همت پایگاه مقاومت بسیج، روابط عمومی، بخش های عملیاتی و ستادی شرکت نیز در این خصوص قدردانی کرد.

تخصیص ۱۴ تن مواد غذایی به سیل زدگان خوزستان

گفتنی است در راستای تأمین بخشی از نیازهای سیل زدگان در استان خوزستان 

از سوی کارکنان شرکت ملی حفاری ایران یک هزار بسته مواد غذایی به وزن 14 تن اختصاص یافته است. 

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت ملی حفاری ایران در این باره  گفت: این کمک ها با پشتیبانی مدیرعامل شرکت و از سوی این پایگاه با هماهنگی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت - جنوب)  تدارک دیده شد و با همکاری هلال احمر، فرمانداری و بخشداری ها در مناطقی که هموطنان سیلزده اسکان دارند، توزیع خواهد شد .

علی سالمی گفت: این بسته ها محتوی برنج ، حبوبات، روغن، خرما، ماکارونی، رب گوجه، قند و انواع کنسرو است.

وی یادآور شد: نیروهای بسیجی عضو این پایگاه که از کارکنان بخش های مختلف عملیاتی و ستادی شرکت هستند از زمان بروز سیلاب و پیامدهای آن، همگام با سایر نیروها و دستگاه های اجرایی در زمینه کمک رسانی به ساکنان مناطقی که در معرض سیلاب قرار گرفتند اعم از ایجاد و استحکام بخشی سیل بندها، جابجایی خانواده ها و انتقال آنان به مناطق قابل اسکان پیش بینی شده نهایت توان خود را به کار گرفتند .

سالمی گفت: پیش از این نیز چند مورد کمک های اهدایی کارکنان خاصه طی حرکت خود جوش در دستگاه های حفاری جمع آوری و در اختیار مبادی مربوط قرار گرفت ، اما در این سطح ، این اولین محموله به شمار می آید.


4/21251

کلمات کليدي
سید عبدالله موسوی، شرکت ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اولویت‎های کاری شرکت ملی حفاری در سال جهش تولید اعلام شد/ تکذیب تعدیل نیروی انسانی در ملی حفاری
واکنش مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به انتشار خبری درباره ترخیص دکل‎های حفاری
  • 1399/2/13 شنبه واکنش مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به انتشار خبری درباره ترخیص دکل‎های حفاری
    مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در واکنش به انتشار مطالبی در برخی سایت های خبری، خبرگزاری ها و انعکاس در فضای مجازی در زمینه ترخیص تعدادی از دکل های حفاری این شرکت گفت: در زمان حاضر ناوگان حفاری خشکی و دریایی شرکت ملی حفاری در 6 استان نفتخیز کشور مشغول و آماده عملیات حفر چاه های نفت و گاز و ارایه خدمات فنی و مهندسی براساس برنامه های صنعت نفت است.
استفاده حداکثری از سرمایه‌های انسانی در دستور کار ملی حفاری است/ کاهش زمان انتظار دکل‌های حفاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید