11:241398/5/28
در چهارمین نشست رصد فناوری‎های نوین انجام شد
معرفی فناوری جدید برای انگیزش چاه‎های نفتی

چهارمین جلسه رصد فناوری های نوین تاثیرگذار بر صنعت نفت با حضور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، مدیران و معاونین این پژوهشگاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این جلسه، فناوری فیش بن (استخوان ماهی) به عنوان یک تکنولوژی جدید برای انگیزش چاه معرفی شد و جزئیات تکنیکی، مزایا و نمونه های عملیاتی آن مورد بحث قرار گرفت.

این فناوری نوین، ضمن کاهش زمان عملیات و همچنین استفاده کم تر از سیالات شیمیایی، می تواند جایگزینی مناسب برای روش ایجاد شکاف هیدرولیکی باشد.

همچنین این فناوری، یک راهکار مناسب برای انگیزش مخازنی با لایه های نازک محسوب می شود و از آنجا که یکی از میادین اهواز از چنین شرایطی برخوردار است، می تواند به عنوان یک نمونه عملیاتی جهت بهره برداری از این فناوری، مورد آزمایش قرار گیرد.

در ادامه، معرفی فناوری بلاک چین، به عنوان یک فناوری تاثیر گذار در آینده عمومی دنیای فناوری، کاربردها، چالش ها و مزایای استفاده از این تکنولوژی در صنعت نفت و گاز، به خصوص در زمینه قراردادهای نفتي از سوي مدرس دوره و حاضرين مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اين دوره فناوری بلاک چین با شفاف سازی تراکنش ها در محیط عمومی و هم چنین افزایش امنیت شبکه می تواند راندمان عمومی سیستم را به طرز قابل توجهی افزایش دهد و از سوي ديگر ويژگي اين فناوري می تواند برای توسعه صنعت نفت اثر مثبت و یا منفی داشته باشد که این امر به میزان آمادگی، شناخت و توان بهره برداری صنعت نفت از این فناوری بستگی دارد.

 18595/3

منبع: روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت


کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت، فناوری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


پژوهشگاه صنعت نفت و گروه مپنا تفاهمنامه همکاری امضا کردند
  • 1398/7/17 چهارشنبه پژوهشگاه صنعت نفت و گروه مپنا تفاهمنامه همکاری امضا کردند
    پژوهشگاه صنعت نفت و گروه مپنا تفاهمنامه همکاری امضا کردند که بر اساس آن، توسعه ميادين نفت و گاز، طراحي و مهندسي تاسيسات سطح‌الارضي و خدمات آزمايشگاهي و مطالعاتي در حوزه محيط زيست و انرژي، از مهم‌ترين موضوعاتي است که در این همکاری دنبال خواهد شد.
پژوهشگاه صنعت نفت و بانک تجارت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
آزادگان پژوهشگاه صنعت نفت تجلیل شدند
  • 1398/6/11 دوشنبه آزادگان پژوهشگاه صنعت نفت تجلیل شدند
    به منظور تجلیل و تکریم از آزادگان سرافراز میهن اسلامی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت با جمعی از همکاران آزاده این مجموعه روز یکشنبه (10 شهریور) دیدار کرد.