دوشنبه 5 خرداد 1399   12:01:20
09:171398/5/30

صرفه‎جویی قابل توجه با تعمیرات بدون استقرار دکل در چاه ۳۱۳ ژوراسیک

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تاج چاه و شیرآلات تحت الارضی چاه شماره ۳۱۳ ژوراسیک مسجد سلیمان با تلاش کارکنان این مدیریت و بدون حضور دکل تعمیر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، یونس عباسی لرکی اظهار کرد: این چاه به‌دلیل نشت شیر های تاج و عدم کارکرد شیر ایمنی تحت الارضی از مدار عملیات خارج شد که با دستور مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعمیر آن به دلیل ضرورت تأمین خوراک پتروشیمی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارکنان این مدیریت تاج چاه و شیر ايمني تحت الارضی(3SV) بدون حضور دکل و صرفاً با استفاده از دستگاه لوله مغزی سیار و گروه هاي خدمات فني چاه ها تعویض و چاه مجددا آماده بهره برداری و عملیاتی شد.

عباسی لرکی گفت: علاوه بر هزینه‌های مستقیم صرفه‌جویی شده باید هزینه عدم تولید این چاه در مدت مورد نیاز برای تعمیر با دکل که در بهترین حالت 6 ماه طول می کشید را مد نظر داشت لذا تعمیر چاه بدون دکل صرفه جویی قابل توجهی به همراه داشت.

وی  افزود: این عملیات در شرایط کاملاً ایمن و با نظارت کارشناسان ایمنی انجام و به دلیل وجود گاز هیدروژن سولفوره، قبل از عملیات نیز نکات  آموزشی و توصیه های ایمنی لازم به کارکنان ارائه شد.

18602/3
کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ژوراسیک، صرفه جویی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
صرفه‌جویی مالی با حذف برون‌سپاری در سندبلاست سکوی DPH سیری
عملکرد واحد تعمیرات مناطق نفت‌خیز جنوب در سال 98 تشریح شد
  • 1399/2/13 شنبه عملکرد واحد تعمیرات مناطق نفت‌خیز جنوب در سال 98 تشریح شد
    مدیر تعمیرات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انجام تعمیر اساسی بدون حادثه ۱۶۱ تجهیز و مخزن در واحدهای بهره برداری و نمکزدایی ، ۸ کارخانه گاز و گاز مایع (NGL) و ۱۲ مجموعه صنعتی تقویت فشار در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سال ۹۸ خبر داد.
امضای تفاهمنامه همکاری مناطق نفت‎خیز جنوب و آبفار خوزستان برای آبرسانی به غیزانیه
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید