دوشنبه 5 خرداد 1399   12:08:40
16:101398/6/8
استاندار خوزستان:
وزارت نفت ۵۱۰ میلیارد ریال برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان تسهیلات می‌گیرد

استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت خواهد کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا شریعتی، روز پنجشنبه (هفتم شهریورماه) در حاشیه آغاز عملیات اجرایی هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان که با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: این مبلغ ازسوی وزارت نفت در اختیار استان قرار می‌گیرد تا به ساخت و تکمیل واحدهایی که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارند اختصاص یابد.

وی افزود: وزارت نفت افزون بر این تعهد کرده است که املاک و اموال خود در مسجدسلیمان را برای کمک به ساخت ۸۰۰ واحد دیگر که در مرحله صفر تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند، به فروش بگذارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه افزون بر هزار و ۴۰۰ واحد، تعداد ۵۰۰ واحد که از پیش ساخته شده است برای اسکان زلزله‌زدگان اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: ۱۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده مسجدسلیمان که در آینده قرار است مراحل ساخت آن آغاز شود سبب تحول و احیای منطقه خواهد شد.

شریعتی با تاکید بر اینکه قرار است به‌زودی نشستی در سازمان برنامه و بودجه کشور برای زمان‌بندی برای ساخت این واحدها تشکیل شود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده همسو با ساخت، بازسازی و نوسازی این واحدها طی چند فاز انجام می‌شود.

استاندار خوزستان از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه فرودگاه مسجدسلیمان خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبار مشروط به تعهد استان در انجام تعهدهای تکمیل این فرودگاه طی مدت زمان تعیین شده که قرار است طی روزهای آینده نیز اعلام شود.

2/27404

منبع: ایرنا


کلمات کليدي
مسجدسلیمان، استاندار خوزستان، بازسازی، تسهیلات
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
طرح توسعه ۲۸ مخزن، فرصت اشتغالزایی و عمل به مسئولیت‌ اجتماعی در خوزستان است
صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیارد ریالی با بازسازی تجهیزات سرچاهی در مناطق نفت‌خیز جنوب
رویکرد خودکفایی در صنعت نفت، منافع خوزستان را تضمین می‎کند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید