دوشنبه 15 آذر 1400   20:36:43
08:481398/6/30
مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران:
پایانه نفتی شمال از پیشرفته‎ترین پایانه‎های نفتی حوزه خزر است

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: پایانه نفتی نکا یکی از مدرن‌ترین پایانه‌های نفتی دریای خزر است و مجهزترین وسایل اندازه‌گیری و امکانات استاندارد دراین پایانه به کار گرفته شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز در جمع مدیران ارشد پایانه نفتی نکا اظهار کرد: این پایانه یکی از مدرن‌ترین پایانه‌های نفتی دریای خزر است؛ طراحی این پایانه بر اساس عملیات دریافت نفت خام، اندازه گیری، نمونه گیری، ذخیره سازی و امتزاج (storage & blending) صورت پذیرفته و همه امکانات لازم برای انجام عملیات سوآپ را دارا است.

وی افزود: این پایانه از سوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ساخته شده و از سال 1382 برای انجام عملیات سوآپ در اختیار شرکت پایانه های نفتی ایران قرار گرفته است.

اسدروز تصریح کرد: پایانه نفتی شمال با در اختیار داشتن سه اسکله و متعلقات آن (بازوهای تخلیه، هوز، سیستم لوله کشی) و همچنین دستگاه های اندازه گیری بسیار پیشرفته، مخازن مجهز به سیستم اطفای حریق خودکار و نیز سیستم جداسازی آب از نفت (Waste water treatment) بدون شک یکی از پایانه های بسیار پیشرفته در حوزه کشورهای دریای خزر به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک ایران اسلامی امن ترین و اقتصادی ترین مسیر حمل نفت خام به شمار می رود و پایانه شمال با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته خود می تواند کمک بزرگی به این چرخه کند.

2/7/27568

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران


کلمات کليدي
پایانه های نفتی ایران، پایانه نفتی شمال، پایانه نفتی نکا
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تحقق آرزوی تمرکززدایی از پایانه‌های نفتی ایران
آغاز بازمهندسی فرآیندهای صادراتی در پایانه‌های نفتی ایران
بومی‌سازی نخستین عملگر برقی شیرهای صنعتی در صنعت نفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 15 آذر 1400 18:33:56
nioc