جمعه 20 تير 1399   22:42:02
16:401398/8/12

تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی نفت‌شهر پایان یافت

تعمیرات اساسی واحد نمک زدایی منطقه عملیاتی نفت شهر در مدت كمتر از يک ماه و با انجام ٢٠ هزار نفر ساعت کار با موفقيت كامل پايان يافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در رابطه با انجام این تعمیرات، گفت: اين تعميرات با تامین قطعات و مواد اولیه از داخل طی مدت زمان بسيار محدود انجام شد و مراحل انجام اين پروژه، تنها با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با همت مضاعف و کار شبانه روزی نیروهای متخصص و کارکنان منطقه انجام شده است.

سعید ناصری پور، درباره کارگروه های اصلی این تعمیرات تصریح کرد: فعالیتهای تعمیرات در 5 گروه اصلی تعمیرات شامل تعميرات خطوط لوله، تعميرات مکانیک، تعميرات برق، ابزاردقیق و کارگاه مرکزی پس از برنامه ریزی و انجام هماهنگی بین واحدها انجام گرفت و علاوه بر 5 گروه اصلی تعمیرات، سایر واحدهای ادارات بهره برداری، بازرسی فنی،HSE، خدمات فنی و ترابری در این فعالیتها مشارکت داشتند.

تعمیرات اساسی در واحد نمك زدايي نفت شهر شامل مواردی همچون رنگ آمیزی تجهیزات اصلي بر اساس گزارش هاي بازرسی فني، تعمیر و تنظیم تعدادي از شیرهای ایمنی، تعویض تجهيزات مستعمل و آسيب ديده شامل تعدادي از نیپل هاي مربوط به چندراهه (manifold) ورودی چاه ها در نمک زدایی، توپکرانی به سمت کارخانه در مسیر چاه سومار یک، رسوب زدایی و شستشوی کامل داخل مخزن بهره برداری، گریسکاری و روانکاری ولوهای 6 حلقه چاه و گریسکاری ولوهای چندراهه های ورودی چاه ها است. همچنین رسوب زدایی و شستشوی کامل داخل مخزن بهره برداری، رفع گرفتگی و سرویس کامل کولرهوایی و تمیزکاری سینی های استریپر، تعویض مسیر هوای ابزار دقیق رابط کارخانه قدیم به نمکزدایی، رفع گرفتگی از ماسوره (spool) 8 اينچ خروجی نفت HP، روانکاری کلیه ولوهای مورد درخواست بهره برداری در واحد و سرویس کامل تجهيزات برقي از دیگر بخش های صورت گرفته در این تعمیرات است.

2/27958

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
نفت شهر، تعمیرات اساسی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تعمیرات سالانه خطوط لوله و تجهیزات فرآیندی زاگرس جنوبی آغاز شد
تداوم عملیات تولید و تعمیرات سالانه سکوهای گازی پارس جنوبی
تعمیرات اساسی سکوی فاز یک پارس جنوبی به پایان رسید
  • 1399/3/18 يكشنبه تعمیرات اساسی سکوی فاز یک پارس جنوبی به پایان رسید
    رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی از پایان عملیات تعمیرات سالانه در این سکو خبر داد و گفت: با اتمام تعمیرات اساسی، تولید گاز در این سکو از سر گرفته شد و عصر روز گذشته (شنبه، ۱۷ خردادماه) به ظرفیت کامل یک میلیارد فوت مکعب در روز رسید.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید