دوشنبه 18 فروردين 1399   19:37:52
09:341398/9/18
به همت کارکنان ملی حفاری انجام شد
اقدام‌های نوآورانه و تعمیراتی در دستگاه حفاری 33 فتح

رئیس دستگاه حفاری 33 فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: اقدام های ابتکاری، نوآورانه و تعمیراتی قابل توجه در این دستگاه حفاری انجام شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس دستگاه حفاری 33 فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: این دکل هم اکنون در قالب پروژه حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی که از سوی مدیریت اکتشاف به شرکت ملی حفاری ایران واگذار شده است، در حال حفر چاه در موقعیت سوسنگرد است که براساس برنامه، حفاری آن استمرار دارد.

رجب کرد زنگنه به موفقیت های کارکنان دستگاه 33 فتح در انجام کارهای ابتکاری، نوآوری و تعمیرات اشاره کرد و گفت: تعمیر ضروری موتورآلات و بخش هایی از پمپ های گل در محل استقرار دکل برای پیشگیری از وقفه در عملیات از جمله این اقدام ها به شمار می آید.

وی افزود: راندن موفق رشته تکمیلی نخستین حلقه چاه توسعه ای در پروژه حفاری 40 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی در حیطه کاری شرکت متن، ارائه خدمات جانبی به موقع، طراحی و نصب ایر هوز Air Hose(سیستم کشنده لوله های حفاری از روی خرک به روی سکوی دکل) از دیگر موفقیت های ارزشمند کارکنان این دستگاه است.

رئیس دستگاه حفاری 33 فتح با این توضیح که ساخت سیستم "ایر هوز" موجب کاهش زمان و شتاب بخشی در عملیات شده است، اظهار کرد: کارکنان این دستگاه همچنین در یک کار ابتکاری در سیستم گردش آب، از هدر رفت آب مصرفی در دستگاه جلوگیری کرده و موجب کاهش مصرف آب شده اند.

کرد زنگنه با اشاره به اینکه این دستگاه مجهز به سیستم مدیریت پسماند و گرداننده فوقانی است، گفت: 68 نفر بر روی این دستگاه و اردوگاه آن مشغول به کار هستند که بیشتر آن ها دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و در ردیف نیروهای مجرب دستگاه های حفاری شرکت ملی حفاری ایران هستند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت ملی حفاری ایران به نحو شایسته پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور در بخش های عملیات حفاری و خدمات جانبی یکپارچه وابسته به آن است، گفت: با توجه به پراکندگی وسعت عملیاتی شرکت ملی حفاری در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی، فعالیت این شرکت به طور عمده در گستره شرکت های ملی مناطق نفتخیزجنوب، نفت فلات قاره، نفت مناطق مرکزی، مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز پارس تمرکز دارد.

رئیس دستگاه حفاری 33 فتح اظهار کرد: این دستگاه در هشت سال کار میدانی، حفر و تکمیل 21 حلقه چاه توسعه ای و توصیفی به متراژ افزون بر 61 هزار متر مربع را در کارنامه خود دارد و نخستین تجربه در حفر چاه های اکتشافی، حفاری چاه گازی دنگ یک در منطقه خنج در استان فارس بود که پیش زمینه ای برای کشف میدان ارم بود.

23794/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
دکل حفاری، دستگاه حفاری ۳۳ فتح، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تکمیل حفاری 6 حلقه چاه نفت در نیمه نخست فروردین‎ماه
پایش بیش از ۱۱ هزار نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری برای مقابله با کرونا
تکمیل عملیات حفاری چاه ۴۷۴ مارون با به‌کارگیری دستگاه ۹۳ فتح
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید