چهارشنبه 9 مهر 1399   05:29:56
10:311398/10/4
با کاربست ناوگان ملی حفاری انجام شد
حفر و تکمیل 88 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماه امسال

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: با تلاش متخصصان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت، عملیات حفر و تکمیل 88 حلقه چاه های نفت و گاز طی 9 ماه سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور به اتمام رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد آل خمیس گفت: از تعداد 88 حلقه چاه حفاری شده نفت و گاز در 9 ماه امسال، یک حلقه چاه اکتشافی، 26 حلقه توسعه ای، 7 حلقه توصیفی و 54 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی متراژ حفاری در این مدت را 119 هزار و 438 متر عنوان و اظهار کرد: از شمار چاه ها 64 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و 12 حلقه در شرکت نفت فلات قاره است.

آل خمیس گفت: دو حلقه از چاه ها نیز در شرکت نفت مناطق مرکزی، 3 حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و 6 حلقه در قالب پروژه ای و یک حلقه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه با تلاش‌های به ‌عمل آمده و در نتیجه تعامل و هماهنگی با شرکت‌ های متقاضی، حفاری 9 حلقه چاه، 89 روز زودتر از برنامه تعریف ‌شده از سوی کارفرما خاتمه یافت.

وی با اشاره به برخورداری ناوگان شرکت ملی حفاری ایران از ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی اظهار کرد: در 9 ماه گذشته 26 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ناوگان این شرکت در حفاری چاه های توسعه ای، 3 دستگاه در حفر چاه های توصیفی، 4 دستگاه در پروژه های اکتشافی و 25 دستگاه در تعمیر چاه های در حال بهره برداری و تولیدی در مدار عملیات قرار داشته است.

آل خمیس گفت: در سال جاری در قالب پروژه های حفظ و نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی 5 حلقه چاه در نفت ‌شهر در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی و 7 حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در وسعت کاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آغاز شد که براساس برنامه در مراحل اجرا قرار دارد.

23926/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
حفاری، آل خمیس، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
استقرار نظام مدیریت HSE در شرکت ملی حفاری
  • 1399/7/7 دوشنبه استقرار نظام مدیریت HSE در شرکت ملی حفاری
    مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مدیریت در سه سال اخیر موفق به پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت اچ‌اس‌یی براساس استانداردهای بین‌المللی ایزو ۱۴۰۰۱ در حوزه محیط زیست و ایزو ۴۵۰۰۱ در حوزه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای شده است.
بهبود عملکرد حفاری در شرکت نفت فلات قاره ایران
حفر و تکمیل 64 حلقه چاه نفت و گاز در 6 ماه نخست امسال
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید