شنبه 21 تير 1399   00:18:35
16:121398/10/4

قراردادهای ۱۶ هزار میلیاردی نفت مرکزی با ۳ شرکت داخلی اجرا می‎شود/ حفاری ۱۸ حلقه چاه در دانان، نفت شهر و سعادت آباد

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اجرای سه قرارداد در مجموع با ارزش ۱۶ هزار میلیارد ریال را با همکاری سه شرکت داخلی در دست اجرا دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار کرد: هم‌اکنون در میدان نفتی دانان پس از احداث سه موقعیت حفاری چاه و انجام ۵۰ درصد عملیات لرزه‌نگاری، نخستین دکل آماده عملیات حفاری شده است؛ در میدان سعادت‌آباد نیز دو موقعیت چاه رو به پایان و یک دستگاه دکل حفاری مشغول فعالیت روی یک چاه تعمیری است، همچنین یک دستگاه دکل حفاری در میدان نفت شهر در حال عملیات حفاری یک حلقه چاه تعمیری است که به‌زودی به دو دستگاه افزایش خواهد یافت.

رامین حاتمی گفت: در برنامه توسعه این سه میدان، حفاری ۱۳ حلقه چاه جدید، تعمیر پنج حلقه چاه موجود، احداث موقعیت وتسهیلات سرچاهی، خطوط لوله جریانی، جاده‌های دسترسی و برق‌رسانی در بخش تحت‌الارض و احداث واحدهای نمکزدایی، توسعه پرچندراهه‌ها و نیز مطالعات لرزه‌نگاری سه‌بعدی میادین پیش‌بینی شده است. مجموع ارزش قراردادهای این سه میدان بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد ریال و حداکثر مدت زمان اجرای این قراردادها ۲۴ ماه برآورد شده است که سه شرکت داخلی اجرا و توسعه آن را انجام می‌دهند.

تخصیص 4 درصد از اعتبارات کل طرح برای انجام طرح‌های عام‌المنفعه 


به گفته مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی، از ویژگی‌های بارز و حائز اهمیت این پروژه‌ها، تخصیص چهار درصد از اعتبارات کل طرح جهت انجام طرح‌های عام‌المنفعه و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی است که برای نخستین بار با این شیوه برای همان منطقه اجرای پروژه در نظر گرفته شده و زمینه محرومیت زدایی را فراهم می‌کند.

حاتمی ادامه داد: تامین نزدیک به ۹۵ درصد کالای طرح توسط سازندگان داخلی، دریافت مجوزهای زیست محیطی و الزام پیمانکاران به رعایت الزام‌های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) در بالاترین سطح و بهره‌گیری از خدمات پیمانکاران محلی نیز که در این  پروژه ‌ها مورد تاکید است، سبب رونق و اشتغال در مناطق مورد نظر می‌شود، برای نمونه نمونه تنها در پروژه لرزه‌نگاری میدان دانان که بخشی از طرح توسعه‌ای میدان را شامل می‌شود، حدود ۳۰۰ نفر نیروی بومی مشغول به کار هستند.

فرصت مناسب و نقطه عطف برای شرکت‌های توانمند ایرانی

وی یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع مالی، با هم‌اندیشی و برگزاری نشست‌ها متعدد در مجموعه وزارت نفت، سبک جدیدی از اجرای پروژه در قالب قراردادهای (EPC/EPCF) طراحی و اجرایی شد که افزون بر تامین منابع مورد نیاز غیر از منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران، فرصت مناسب و نقطه عطفی برای شرکت‌های توانمند ایرانی ایجاد شده تا با نظارت عالیه کارشناسان توانمند شرکت ملی نفت ایران، مدیریت یکپارچه پروژه‌ها را راهبری کرده و زمینه حضور و فعالیت آنها در عرصه‌های بین المللی فراهم شود.

بر اساس این گزارش، طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان دانان در استان ایلام با هدف افزایش ظرفیت ۱۱ هزار بشکه‌ای تولید این میدان در حال اجراست؛ طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان سعادت‌آباد در استان فارس نیز با هدف افزایش سه هزار بشکه‌ای تولید روزانه دنبال می‌شود و طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نفت‌شهر واقع در استان کرمانشاه نیز با هدف افزایش ۲ هزار و ۷۰۰ بشکه‌ای تولید روزانه در حال پیگیری است.

2/28342

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، نفت شهر، دانان، میدان سعادت آباد
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ذخيره‌سازي آب در منطقه سراجه قم با اهداف زیست محیطی
  • 1399/4/16 دوشنبه ذخيره‌سازي آب در منطقه سراجه قم با اهداف زیست محیطی
    با ابتكار کارکنان منطقه بهره‌برداري نفت و گاز سراجه قم، آب حاصل از بارش باران‌هاي فصلي در ماه‌هاي پر بارش جمع‌آوري و از ذخيره آن براي مصارف توسعه و نگهداشت فضاي سبز پيرامون تاسيسات اين منطقه استفاده می شود.
ثبت ۱۳۲ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت در شرکت نفت مرکزی
آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
  • 1399/3/25 يكشنبه آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
    طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران با سرمایه‌گذاری افزون ‌بر ۱۲۵ میلیون یورو با هدف بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترک، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه به میزان ۸۲ میلیون فوت مکعب در روز به یک شرکت ایرانی واگذار و مراحل اجرایی آن آغاز شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید