پنجشنبه 3 مهر 1399   02:52:35
10:401398/10/15

بومی سازی محصول کاربردی در ملی حفاری با هدف افزایش راندمان كاری موتورها

پژوهشگران شركت ملي حفاري ايران در اجرای یک پروژه پژوهشی، طراحي، ساخت و بومي سازي سوپر خنك كننده ELC مخصوص موتورهاي صنعتي و حمل و نقل را با موفقیت به انجام رساندند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اصغر صادق آبادي در توضیح بیشتر درباره بومی سازی سوپر خنك كننده ELC (Extended Life Collant) گفت: این ماده با حمایت مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری ایران به مرحله تولید رسیده است.

وی با بیان اینکه ماده پیش گفته که در انواع موتورهاي caterpillar, deutz,oem و ... کاربرد دارد و ساخت آن در انحصار شرکت های غربی است، افزود: این ماده به دليل انتقال حرارت بالا، راندمان كاري موتورها را افزايش مي دهد.

صادق آبادی اظهار کرد: در فرمولاسيون سوپر خنك كننده ELC از نانو بازدارنده هاي خوردگي و ضد رسوب هاي جديد استفاده شده و به همين دليل عمر مفيد موتورها افزايش مي يابد.

این پژوهشگر که در سمت رئیس مهندسی کالا و ماشین الات مکانیک مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری مشغول به کار است، گفت: ماده بومي سازي شده با محيط زيست سازگار است و با تلاش انجام شده هم اینک قابلیت تولید در کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه مزيت اصلي محصول طراحي شده نسبت به نوع خارجي، طراحی آن متناسب با اقليم منطقه و گرماي بالای هواست، افزود: اجرای اين پروژه دو سال به طول انجاميد و همه هزينه آن توسط پژوهشگران تامين شده است.

23986/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
موتور صنعتی، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
فضای سبز صنعتی شرکت ملی حفاری از میانگین کشوری بیشتر است
مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان ملی حفاری راه‌اندازی شد
ارسال سه هزار بسته فرهنگی و آموزشی به موقعیت  دستگاه های حفاری در ماه مبارک رمضان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید