شنبه 27 دی 1399   16:12:48
14:331398/10/19

ساخت مته حفاری بدون مهندسی معکوس

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: با تعامل و تسهیم دانش فنی با جهاد دانشگاهی کشور، مته‌های حفاری بدون مهندسی معکوس و با تکیه بر توان علمی کارشناسان هر دو بخش بومی‌سازی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی روز گذشته (چهارشنبه، ۱۸ دی‌ماه) پس از بازدید از کارگاه جهاد دانشگاهی در اهواز و ارزیابی فرآیند تولید مته‌های حفاری با اشاره به اینکه مته‌های حفاری از کالاهای پر مصرف بخش بالادستی صنعت نفت است، یادآور شد: پیش از این، مته‌های حفاری از برخی کشورهای خارجی تامین می‌شد اما با تعامل و تسهیم دانش فنی با جهاد دانشگاهی کشور، توانستیم این مته‌ها را بدون مهندسی معکوس و با تکیه بر توان علمی کارشناسان هر دو بخش بومی‌سازی کنیم.

وی افزود: در بخش‌های دیگر نیز همکاری‌های خوبی با جهاد دانشگاهی داشته‌ایم و یک کالای مصرفی دیگر یعنی مواد شیمیایی به‌ویژه تعلیق‌شکن را نیز به همت کارشناسان داخلی تولید و وارد فرآیند تولید کردیم.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بخش خصوصی خواست تا از تجربه جهاد دانشگاهی نسبت به ایجاد کارگاه صنعتی در خوزستان  برای تسریع و تسهیل تعامل فی مابین بهره گیرند.

نخستین مته حفاری ساخت ایران به سفارش شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و اهتمام کارشناسان جهاد دانشگاهی در استان خوزستان بومی‌سازی و در نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت رونمایی شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب، فرخ علیخانی، معاون تولید شركت ملی نفت ایران  و احمدمحمدی، مدیر عامل شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب روز گذشته از كارگاه جهاد دانشگاهی ایران در اهواز بازدید و از نزدیک فرآیند تولید مته‌های حفاری را ارزیابی کردند.

2/28458
کلمات کليدي
مته حفاری، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، جهاد دانشگاهی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
آغاز عملیات تحت‌الارضی بسته قراردادی سیاهمکان در قالب طرح ۲۸ مخزن
آمادگی مناطق نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی
آخرین پروژه طرح توسعه ۲۸ مخزن به مناقصه رفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید