سه‌شنبه 8 مهر 1399   21:46:53
13:361399/3/17

توضیحات معاون منابع انسانی وزیر نفت درباره افزایش امتیازات جدول حقوق کارکنان صنعت نفت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در مورد افزایش 50 درصدی امتیازات جدول حقوق کارکنان صنعت نفت، گفت: به دلیل آنکه وزارت نفت تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست، این مساله امکان اجرا ندارد، با این حال به‎دنبال شرایط دیگری برای افزایش امتیازات هستیم.


فرزین مینو در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به بخشنامه 696488 مورخ 30 بهمن ماه سال 98 از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این بخشنامه در ارتباط با افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به تمامی شرکت‎های دولتی، بانک‎ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت با اخذ تأییدیه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رعایت موازینی مجوز اعطا شده بود.

وی در مورد اجرای این بخشنامه برای کارکنان وزارت نفت گفت: صنعت نفت بر اساس ماده 10 قانون وظایف و اختیارات نفت از قانون خدمات کشوری مستثنی است و بر اساس بند اول بخشنامه مذکور صرفاً شرکت‎های تابع قانون خدمات کشوری مشمول این افزایش می‎شدند.

مینو افزود: بر همین اساس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قبل از سال جدید، تصمیم گرفت با تشکیل شورایی این بخشنامه را بررسی کند و در صورت امکان با انطباق این بخشنامه با قوانین جاری در وزارت نفت، کارکنان صنعت نفت را از این افزایش حدود 50 درصدی منتفع کند.

چرا این بخشنامه شامل حال کارکنان وزارت نفت نمی‎شود؟

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت به ابلاغ بخشنامه دوم پیش از اتمام بررسی بخشنامه اول از سوی شورای تعیین شده اشاره کرد و ادامه داد: در تاریخ 10/3/99 بخشنامه جدیدی عطف به بخشنامه اول (696488) از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد که در بند دوم آن عملا اجرای امتیازات جدول حقوق کارکنان را بی‎اثر می‎کند.

مینوافزود: در بند دوم بخشنامه دوم آمده است: اجرای این بخشنامه صرفاً در سقف هزینه پرسنلی ابلاغ شده (طی شماره 22574 مورخ 27/01/1399) و از محل کاهش سایر پرداخت‎های پرسنلی نظیر اقلام رفاهی، اضافه‎کار و پاداش مجاز است. مسئولیت ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر عهده بالاترین مقام دستگاه و ذیحساب خواهد بود.

وی توضیح داد: بر این اساس اعمال هرگونه افزایشی در جدول حقوق کارکنان عملا تأثیری در دریافتی هیچ یک از کارکنان مشمول  قانون مدیریت خدمات کشوری ندارد و از آنجایی که وزارت نفت نیز تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست، اجرای این بخشنامه کن لم یکن خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در مورد اینکه جدا از این بخشنامه وزارت نفت برنامه‎ای برای افزایش امتیازات کارکنان دارد یا خیر، گفت: با توجه به این بخشنامه‎ها وزارت نفت در حال بررسی شرایط و امکان‎سنجی برای اقدامات مشابه است.

+ فیلم/ توضیحات معاون منابع انسانی وزیر نفت درباره افزایش امتیازات جدول حقوق کارکنان صنعت نفت

2/29530
کلمات کليدي
منابع انسانی، فرزین مینو، حقوق کارکنان وزارت نفت، حقوق و مزایا
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
موافقت وزیر نفت با استمرار شرایط گذشته مشمولان حالت اشتغال در شهریور
مهم‌ترین مشکلات بازنشستگان صنعت نفت بررسی شد
  • 1399/6/17 دوشنبه مهم‌ترین مشکلات بازنشستگان صنعت نفت بررسی شد
    مهم‌ترین مشکلات بازنشستگان در نشست مدیران توسعه مدیریت و سرمایه انسانی چهار شرکت اصلی وزارت نفت، مدیران اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت، مجتبی فرمهینی فراهانی، معاون سازمان حراست صنعت نفت و رئیس حراست شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و نمایندگان بازنشستگان بررسی شد.
پرداخت مزایای کارکنان شاغل صنعت نفت در مناطق عملیاتی دفاع مقدس ابلاغ شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید