یکشنبه 5 تیر 1401   06:28:02
سخنگوی دولت:
همکاری‌های ایران و چین در حوزه نفت و پتروشیمی گسترش می‌یابد

سخنگوی دولت گفت: طیف متنوعی از حوزه‌های همکاری میان ایران و چین همانند نفت‌خام، پتروشیمی، راه‌آهن و اتصالات دریایی مورد توجه قرار دارد که نحوه عملکرد و اجرای آن در مذاکرات جداگانه‌ای انجام می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی ربیعی، امروز (سه‌شنبه، سوم تیرماه) در نشست خبری با بیان تصویب پیش‌نویس برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های ایران و چین در هیئت وزیران، گفت: این طرح اثبات‌کننده شکست‌های آمریکا برای منزوی کردن ایران و قطع ارتباط کشورمان با جامعه بین‌المللی و عزم جمهوری اسلامی بر توسعه روابط با دیگر کشورهاست.

وی با برشمردن مواد مهم طرح همکاری ۲۵ ساله ایران و چین تصریح کرد: به رسمیت شناختن اشتراک‌های فرهنگی، تشویق چندجانبه گرایی، حمایت از حق برابر ملت‌ها، تاکید بر توسعه بومی دیدگاه‌های دو ملت از جمله مواد این طرح است. ایران و چین با داشتن روابط عمیق دو جانبه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک در حوزه انرژی، زیرساخت‌ها، صنعت، علم و فناوری امروز گسترش قابل توجهی در گسترش روابط داریم و درحال تحقق این برنامه هستیم.

ربیعی عنوان کرد: طیف متنوعی از حوزه‌های همکاری میان ایران و چین همانند نفت‌خام، پتروشیمی، راه‌آهن، اتصالات دریایی با هدف ارتقای جاده ابریشم مورد توجه قرار گرفته است که نحوه عملکرد و اجرای آن در مذاکرات جداگانه‌ای انجام خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: آمادگی داریم بر همین اساس با همه همسایگان و کشورهای منطقه برای تنظیم یک نقشه راه روشن و جامع همکاری کنیم و ما عمیقاً اعتقاد داریم که هیچ راهی جز چند جانبه‌گرایی و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و میان منطقه‌ای برای مواجهه با چالش‌های متنوعی که پیش روی رشد و توسعه است وجود ندارد.

ربیعی تصریح کرد: این مصوبه دولت می‌تواند سرآغازی برای پاسخ دادن به زیادی‌خواهی‌ها و سیاست‌هایی باشد که امروز در منطقه آسیا می‌خواهند ایران را منزوی کنند و مقاومت ایران را در گوشه‌هایی بشکنند. این بخشی از سیاست خارجی و فعالیت بین‌المللی ماست که امیدواریم به بهبود زندگی مردم ایران و مردم جمهوری خلق چین کمک کند.

2/29667

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت


کلمات کليدي
سخنگوی دولت، چین، علی ربیعی، همکاری های نفتی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
وزیر نفت با معاون بخش خاورمیانه شرکت ملی نفت چین دیدار کرد
خط لوله گوره - جاسک برای ایران اهداف اقتصادی و توسعه‌ای دارد
کاهش واردات نفت چین در ماه مه
  • 1400/3/17 دوشنبه کاهش واردات نفت چین در ماه مه
    واردات نفت خام چین در ماه مه به‌دلیل اجرای عملیات تعمیر و نگهداری نسبت به‌مدت مشابه پارسال حدود ۱۵ درصد کاهش یافت.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc