سه‌شنبه 27 مهر 1400   19:36:36
12:461399/7/14

قراردادهای اجاره 16 دکل حفاری طرح‌ نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا شد

با تسریع روند انجام مذاکرات از سوی شرکت ملی نفت ایران، قراردادهای اجاره 16 دکل حفاری خشکی مربوط به طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیین امضای قراردادهای اجاره دکل های حفاری خشکی امروز (دوشنبه، 14 مهرماه) میان شرکت ملی حفاری ایران و پیمانکاران پروژه های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت برگزار شد.

در این مراسم که با حضور رضا دهقان، معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، 16 دکل حفاری شرکت ملی حفاری ایران برای انجام خدمات حفاری چاه های نفت و گاز در محدوده شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به پیمانکاران پروژه های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت اجاره داده می شود.

وی در حاشیه مراسم امضای این قراردادها با بیان اینکه تسریع در اجرای پروژه های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت مورد تاکید وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است، گفت: با امضای 13 قرارداد مربوط به طرح های نگهداشت و افزایش تولید نفت در مردادماه امسال، اقدامات عملیاتی در راستای تسریع در فرآیند انجام این پیمان ها در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.

دهقان ادامه داد: با پیگیری های مستمر و مذاکرات فشرده 2 ماهه مقرر شد تا قراردادهای مربوط به اجاره دکل های حفاری میان شرکت ملی حفاری ایران و پنج شرکت خصوصی فعال در حوزه حفاری نهایی شود تا خللی در روند اجرای به هنگام پروژه ها ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه این قراردادها میان شرکت ملی حفاری ایران و پنج شرکت خصوصی گلوبال پتروتک کیش، توسعه انرژی و نفت و نگین آفاق کیش (تنکو)، گسترش انرژی پاسارگاد، توسعه پترو ایران و شرکت صنایع نفت و انرژی قشم امضا می شود، یادآور شد: با امضای این قراردادها 16 دکل شرکت ملی حفاری در راستای اجرای پروژه های مربوط به طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در میدان های سیاهمکان، زیلایی، منصورآباد، اهواز 1 و 4 و مارون 5 و 12 به کار گرفته خواهد شد.
 

مشارکت گسترده پیمانکاران ایرانی اشتغالزایی خوبی را در این طرح به همراه دارد


معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: اجرای طرح های نگهداشت و افزایش تولید نفت که با مشارکت گسترده پیمانکاران ایرانی همراه است، اشتغالزایی خوبی در گستره طرح های تعریف شده به همراه خواهد داشت.

دهقان همچنین در پاسخ به خبرنگار NIOC در خصوص دغدغه شرکت های طرف قرارداد برای تامین به موقع لوله های بدون درز در اجرای پروژه های مربوط به این طرح نیز گفت: شرکت ملی نفت ایران در راستای حمایت همه جانبه از پیمانکاران و تولید کنندگان داخلی اقدامات موثری انجام داده است؛ در این میان تنها دغدغه تحویل به هنگام لوله های بدون درز از سوی یکی از تولیدکنندگان داخلی مطرح است که با توجه به حجم سفارشات قبلی وزارت نفت از این شرکت و با اذعان به اینکه این شرکت تنها تامین کننده لوله بدون درز در ایران است، تمهیداتی در چارچوب رفع مشکلات احتمالی از سوی شرکت ملی نفت ایران اندیشیده شده است.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، همچنین در مورد روند اجرای دیگر قراردادهای مربوط به طرح های نگهداشت و افزایش تولید نفت نیز گفت: تاکنون 23 قرارداد مربوط به این طرح نهایی شده و از 10 قرارداد باقیمانده نیز برندگان 2 مناقصه دیگر مشخص شده و یک مناقصه دیگر در مرحله نهایی قرار دارد.

دهقان اظهار امیدواری کرد با توجه به روند تعیین تکلیف قراردادها، تعداد قراردادهای امضا شده در اجرای طرح های نگهداشت و افزایش تولید نفت تا پایان سال به 30 قرارداد برسد.

روند شتابان اجرای طرح ملی انتقال نفت خام گوره-جاسک

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، در پایان از روند شتابان اجرای طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک خبر داد و گفت: شرکت های نفت و گاز پارس و مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان دو کارفرما در این پروژه مشغول به کارند و با تعامل مثبت میان این شرکت ها و روند فعلی اجرای پروژه های مختلف مربوط به این طرح، پیش بینی می شود این طرح بزرگ ملی تا پایان سال آماده بهره برداری شود.

به گزارش NIOC،‌ آیین امضای قراردادهای اجاره دکل های حفاری خشکی صبح امروز (دوشنبه 14 مهرماه) میان شرکت ملی حفاری ایران و نمایندگان شرکت های خصوصی گلوبال پتروتک کیش، توسعه انرژی و نفت و نگین آفاق کیش (تنکو)، گسترش انرژی پاسارگاد، توسعه پترو ایران و شرکت صنایع نفت و انرژی قشم، (به عنوان پیمانکاران پروژه های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت) امضا شد. امضای این قراردادها در راستای امضای ۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت (از مجموع 33 طرح مربوطه) بوده است که ۲۷ مردادماه امسال بین دو شرکت نفت فلات قاره ایران و ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (کارفرما) با ۱۴ شرکت ایرانی (پیمانکار) امضا شد. ارزش مجموع این قراردادها بیش از یک میلیارد و ۵۲۷ میلیون یورو اعلام شده است و با اجرای این قراردادها، حدود ۱۸۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود.

25274/4
کلمات کليدي
اجاره دکل حفاری، طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، شرکت ملی حفاری ایران، حفاری، رضا دهقان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
جابه‌جایی ۴۵ دکل ملی حفاری در نیمه نخست امسال
۲ دکل حفاری در طرح توسعه میدان بی‌بی حکیمه مستقر می‌شود
ملی حفاری و پترو ایران موافقت‌نامه همکاری امضا کردند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
سه‌شنبه 27 مهر 1400 17:09:10
nioc