چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401   13:19:16
معاون اول رئیس‌جمهوری:
انتقال بخشی از صادرات نفت‌ به جاسک به توسعه هرمزگان کمک می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه شرق استان هرمزگان در آستانه یک تحول بزرگ توسعه‌ای قرار دارد، گفت: یکی از برنامه‌های وزارت نفت انتقال بخشی از صادرات نفت‌خام به منطقه جاسک است که می‌تواند شرق هرمزگان را به کانون توسعه تبدیل کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه (هفتم آبان‌ماه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به وجود واحدهای صنعتی و زیربنایی بزرگ در بندرعباس گفت: خوشبختانه واحدهای صنعتی خوبی در بندرعباس ایجاد شده و این استان را به یکی از نقاط مهم توسعه کشور بدل کرده است. البته باید دغدغه‌های زیست محیطی را در ایجاد واحدهای صنعتی از ابتدا مدنظر قرار دهیم تا مردم از مزایای توسعه بهره‌مند شده و صنعتی شدن استان با آثار مخرب همراه نباشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان هرمزگان نظیر وجود دریا و بنادر افزود: اقتصاد دریامحور و فعال شدن رشته‌های مختلف مرتبط با دریا نظیر شیلات، صیادی، ساخت و تعمیرات کشتی و فعالیت‌های بندری می‌تواند زندگی و معیشت مردم استان را متحول کند که لازم است مسئولان استان اقتصاد دریامحور را به‌عنوان برنامه‌ای جدی در دستور کار خود قرار دهند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه شرق استان هرمزگان در آستانه یک تحول بزرگ توسعه‌ای قرار دارد، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های وزارت نفت انتقال بخشی از صادرات نفت‌خام به منطقه جاسک است که می‌تواند شرق هرمزگان را به کانون توسعه تبدیل کند. البته باید از اراضی محدوده این طرح‌ها مراقبت شود تا افراد سودجو نتوانند این اراضی را تصرف کنند و در تملک خود قرار دهند.

جهانگیری گفت: البته کارنامه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه خدمات زیربنایی کشور به‌ویژه در روستاها کارنامه‌ای بی‌نظیر است و خدمات زیربنایی نظیر برق و گاز به اقصی نقاط کشور رسیده است.

2/30455

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری


کلمات کليدي
جاسک، اسحاق جهانگیری، استان هرمزگان، صادرات نفت، پایانه جاسک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ماه‌های آینده در صادرات نفت توفیق‌های بیشتری حاصل می‌شود
فروش نفت و بازگرداندن پول‌های مسدود شده باید جدی دنبال شود
تکمیل لوله‌گذاری دریایی طرح پایانه نفتی جاسک
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 13:20:47
nioc