چهارشنبه 1 بهمن 1399   00:10:27
11:481399/8/25

آخرین پروژه طرح توسعه ۲۸ مخزن به مناقصه رفت

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از برگزاری مناقصه آخرین بسته قراردادی طرح نگهداشت و افزایش تولید این شرکت (طرح توسعه ۲۸ مخزن) خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، صادق فتح‌الهی گفت: اسناد مناقصه بسته قراردادی گچساران ۱ و ۲ در قالب یک بسته یکپارچه از طرح ۲۸ مخزن نهایی شده و در مرحله دریافت پیشنهادهای شرکت‌های پیمانکاری اکتشاف و تولید (E&P) قرار دارد. عملیات زیرسطحی این بسته شامل حفاری ۶ حلقه چاه جدید و تعمیر ۲۱ حلقه چاه موجود، مشبک‌کاری و مسدودسازی، لوله مغزی سیار، آزمایش‌های درون‌چاهی و سرچاهی و احداث محوطه چاه به همراه جاده دسترسی و خط لوله جریانی است.

وی اظهار کرد: از جمله فعالیت‌های در نظر گرفته شده در بخش روسطحی این پروژه نیز حذف هیدورژن سولفوره (H2S) از نفت واحدهای بهره‌برداری شماره ۱ و ۲ گچساران، افزایش ظرفیت کندانسور سیستم تبرید کارخانه گاز و گاز مایع ۱۲۰۰ و تجهیز مجموعه‌های تفکیک بوستری میدان گچساران به تلمبه یدک است.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برآورد مالی این بسته قراردادی را ۷۲ میلیون یورو و مدت زمان پیش‌بینی‌شده برای اجرای آن را ۲۴ ماه عنوان کرد.

طرح نگهداشت و افزایش تولید موسوم به طرح توسعه ۲۸ مخزن با هدف افزایش و نگهداشت تولید نفت خام از میدان‌های در دست بهره‌برداری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تعریف شده و در حال اجراست.

2030564

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
طرح توسعه ۲۸ مخزن، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مناقصه، طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
جمع‌آوری روزانه ۶۷۲ میلیون فوت مكعب گاز مشعل در مناطق نفت‌خیز جنوب
بسته قراردادی لالی بنگستان طی ۲ سال اجرا می‌شود
ایجاد ظرفیت‌های تازه صادرات، انتقال و دریافت پول نفت در شرایط تحریم
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید