سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400   17:50:54
19:321400/1/4
رئیس جمهوری:
طرح انتقال نفت خام گوره- جاسک از طرح‌های کم نظیر در تاریخ کشور است

رئیس جمهوری در ارتباط ویدئوکنفرانسی با ایستگاه شماره دو طرح ملی گوره-جاسک، ضمن تبریک عید نوروز و قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی، گفت: طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک برای استقلال کشور اهمیتی بسیار زیاد و راهبردی دارد و یکی از طرح‌های کم نظیر در تاریخ کشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر حسن روحانی عصر امروز چهارم فروردین ۱۴۰۰، اظهار کرد: طرح ملی انتقال نفت خام گوره-جاسک از طرح های کم نظیر در کشور است و به معنای واقعی کلمه برای استقلال کشور اهمیت دارد.
 
وی با بیان اینکه این طرح، طرحی راهبردی و مهم برای کشور است،‌ افزود: سال گذشته، سال جهش تولید به معنای واقعی کلمه در بخش های مختلف طرح گوره-جاسک بوده است و تولید برخی کالاها و تجهیزات در این طرح برای اولین بار محقق شده است.
 
روحانی افزود: سال گذشته جهش تولید در تامین و تولید نیازمندی‌های این خط انتقال بزرگ در داخل کشور بود و اینکه در زمان جنگ اقتصادی موفق شدیم هزار کیلومتر خط لوله انتقال را راه‌اندازی کنیم اقدامی بسیار ارزشمند و عظیم به شمار می‌آید.

براساس این گزارش، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

۲/۳۱۲۷۸
کلمات کليدي
گوره، جاسک، رئیس جمهوری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بهره‌برداری از پست برق خورموج طرح گوره-جاسک تا پایان اردیبهشت‌ماه
  • 1400/2/19 یکشنبه بهره‌برداری از پست برق خورموج طرح گوره-جاسک تا پایان اردیبهشت‌ماه
    قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: احداث پست برق شهرستان خورموج درحال تکمیل است و با ورود دو دستگاه ترانس فوق قدرت برق در تاریخ 18 اردیبهشت ماه، این تاسیسات تا پایان اردیبهشت ماه در مدار سرویس قرار گرفته و بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.
پایانه جاسک؛ ضامن استمرار صادرات نفت خام
  • 1400/2/15 چهارشنبه پایانه جاسک؛ ضامن استمرار صادرات نفت خام
    مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اهمیت پایانه صادراتی جاسک و موقعیت راهبردی سواحل مکران گفت: فعالیت این پایانه، ضامن استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و سرانجام توسعه پایدار و اشتغال‌زایی خواهد بود.
نفت ایران افزون بر خارک از جاسک هم صادر می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید