پنجشنبه 30 دی 1400   01:58:08
10:281400/1/17
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی خبر داد:
ثبت ركورد بازتوليد سه ميليارد مترمکعب گاز از مخازن ذخیره‌سازی

مدیر تولید شركت نفت مناطق مركزي ايران از بازتوليد حدود سه ميليارد مترمكعب گاز و ثبت ركورد بی‌سابقه از طرح های ذخیره سازی گاز طبیعی در مخازن شوریجه D و سراجه قم طي يک دهه گذشت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد رجبی از ثبت ركورد بازتوليد سه ميليارد مترمکعب گاز از مخازن ذخیره سازی خبر داد و گفت: درسال 1399 با ذخیره‌سازی 2 میلیارد و۸۷۰ ميليون مترمکعب در هشت ماه نخست سال و بازتوليد قريب به سه ميليارد مترمکعب گاز از مخازن شوريجه D و سراجه قم، درمجموع حدود ۲۴ درصد در ذخیره‌سازی و حدود ۱۵ درصد در بازتولید گاز نسبت به سال‌ ۱۳۹۸ رشد داشته است.

وی با تقدیر از عملكرد همكاران به خصوص در حوزه ذخیره‌سازی گاز طبیعی، اظهار کرد: با توجه به افزايش مصرف گاز در سبد انرژی كشور و سیاست‌های كلان وزارت نفت و شركت ملی نفت ايران در تأمین پایدارسوخت زمستانی مصارف خانگی و صنعتی و همچنين بی‌نیازی از واردات گاز به‌ویژه در شمال شرق كشور، تسريع در اجرای طرح‌های توسعه‌ای ذخیره‌سازی گاز به‌عنوان طرح‌های راهبردی صنعت نفت مورد تأکید است.

رجبی افزود: به ‌منظورافزايش ظرفيت ذخیره‌سازی و بازتولید گاز شوريجه D و سراجه قم در سال جاری، راه‌اندازی مجموع پنج حلقه چاه مشتمل بر سه حلقه چاه تعميری و دو حلقه چاه جديد برنامه‌ریزی‌ شده است كه پیش‌بینی می‌شود با اجرای آن به ميزان سه ميليون مترمکعب در روز به ظرفيت ذخیره‌سازی اضافه شود.

وی به تحقق تعهد توليد تكليفی در شركت نفت مناطق مركزي ايران اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته با وجود تحریم‌های خصمانه دشمنان و شيوع گسترده بيماری كرونا اين شركت با تکیه ‌بر توان متخصصان داخلی، موفق به توليد حدود ۷۰ ميليارد مترمکعب گاز و ۶۳ ميليون بشكه نفت و ميعانات گازی شده است.

1/25978

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
شركت نفت مناطق مركزی ايران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
انجام عمليات لرزه‌نگاری چهار ميدان نفتی و گازی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 22:33:00
nioc