یکشنبه 4 مهر 1400   10:57:41
15:471400/3/12

تداوم پروژه پژوهشی مستندسازی تجربیات کارکنان نفت خزر

پروژه پژوهشی مستندسازی تجربیات کارکنان خبره شرکت نفت خزر به‌منظور ارتقای کارآیی و بهبود اثربخشی فرآیندهای سازمانی برای نسل‌های بعدی با پیشرفت مطلوب در حال انجام است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر گفت: به‌منظور استفاده از تجارب کارکنان خبره شرکت نفت خزر و به‌منظور مستندسازی تجارب آنها برای بهبود فرآیندها، رویه‌ها، سیستم‌های کاری و الگوهای سازمانی با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نشست‌هایی با حضور برخی کارکنان با سابقه در ستاد شرکت نفت خزر ازسوی دانشگاه شهید بهشتی به‌عنوان مجری طرح در حال انجام است.

محمدسعید حسین‌زاد افزود: در این نشست‌ها مصاحبه جامع و عمیقی از کارکنان رده‌های میانی و ارشد شرکت مشتمل بر مصاحبه حضوری و ویدیوکنفرانسی انجام شده که محورهای گفت‌وگو شامل سابقه کاری و نوع فعالیت، چالش‌ها، موفقیت‌ها، فراز و فرودها و حضور آنها در واحد مربوطه به شکل خاص و در شرکت نفت خزر به شکل عام است.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر در ادامه با اشاره به انواع مدل‌ها و الگوهای متفاوت و متنوع از مدیریت دانش در سازمان‌ها تصریح کرد: فرآیند مدیریت دانش در شرکت نفت خزر به دو بخش عمده تعریف شده است که یکی از آنها مدیریت دانش ضمنی یا پنهان با عنوان «مستندسازی تجربیات و انباشت دانش کارکنان و مدیران شرکت نفت خزر» نام‌گذاری شده است و هدف آن شناسایی، کسب، نگهداری، توسعه و به‌کارگیری دانش حاصل از سال‌ها کار و تجربه کارکنان و مدیران شرکت در زمینه‌های خاص با توجه به زمینه کاری منحصربه‌فرد شرکت نفت خزر در آب‌های عمیق  بوده تا به کمک این فرآیند از نابودی دانش منحصربه‌فرد و غیرقابل تکرار به‌وجودآمده در شرکت جلوگیری کند و زمینه لازم برای استفاده و انتقال این منبع ارزشمند و راهبردی برای افزایش کارایی و اثربخشی فراهم شود.

حسین‌زاد اظهار کرد: مدیریت دانش فرآیندی است که به سازمان‌ها کمک می‌کند اطلاعات و مهارت‌های مهم را که به‌عنوان حافظه سازمانی موضوع مدیریت سازمان‌ها را قادر می‌سازد برای حل مسائل، برنامه‌ریزی راهبردی و تصمیم گیری‌های مهم، به صورت کارا و موثر اقدام کنند.

شایان ذکر است، در فاز بعدی این پروژه مصاحبه‌های تکمیلی و بازدید از منطقه عملیاتی خزر و سکوی ایران امیرکبیر نیز در ماه‌های آینده انجام می‌شود.

2/31624

منبع: روابط عمومی شرکت نفت خزر


کلمات کليدي
شرکت نفت خزر
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ارزیابی مطلوب عملکرد شرکت نفت خزر در مجمع عمومی سالیانه
پاسخ شرکت نفت خزر به ابهامات رسانه‌ای منتشر شده درباره ساختار چالوس
توضیحی در باب ساختار چالوس به بهانه مقاله اویل‌پرایس
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 4 مهر 1400 10:53:25
nioc