یکشنبه 10 مرداد 1400   11:48:02
16:241400/3/24

روحانی: به‌زودی بندر جاسک بندر مهم صادرات نفت ایران می‌شود

رئیس‌جمهوری گفت: به‌زودی جاسک یک بندر مهم صادراتی برای نفت ایران خواهد بود. تا امروز اگر نفت ایران در جزیره خارک صادرات می‌شد، از این به بعد صادرات هم در خارک و هم در جاسک انجام می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (دوشنبه، ۲۴ خردادماه) در آیین گشایش طرح‌های ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران قدرتی است که امنیت منطقه را برای خود و همسایگان تضمین می‌کند.

وی افزود: دولت و ملت ایران با وجود شدیدترین تحریم‌ها و جنگ اقتصادی در سه سال و نیم گذشته سرو قامت ایستاده‌اند و دولت با همه توان با وجود مضاعف شدن فشارها به‌دلیل شیوع کرونا، از نیروهای مسلح خود حمایت و نیازهای آنها را تأمین کرده است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سواحل مکران و نیازمندی‌هایی که این ساحل داشته فعالیت‌های مهمی انجام داده است، از جمله بندر جاسک که تبدیل به یک بندر بسیار مهم برای امروز و در سال‌های آینده است، همچنین چابهار و توسعه‌ای که این منطقه پیدا کرده بسیار حائز اهمیت است. اینکه این دولت توانسته گاز را به همه این منطقه و به استان سیستان و بلوچستان و به اقصی نقاط شرق کشور برساند، اینکه دولت توانسته آب را شیرین کند و به اعماق کویر در شرق ایران برساند و امروز شاهدیم که آب را به دو استان رسانده و انتقال آب را برای چند استان دیگر طراحی کرده است، این آبادانی که امروز ما در شرق و جنوب کشور، در دریای عمان، در سواحل مکران شاهدیم و اینکه به‌زودی بندر جاسک یک بندر مهم صادراتی برای نفت ایران خواهد بود.

روحانی اظهار کرد: تا امروز اگر نفت ایران در جزیره خارک صادرات می‌شده از این به بعد این صادرات هم در خارک و هم در جاسک انجام می‌شود، این کار راهبردی بی‌نظیر دولت یازدهم و دوازدهم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

2/31674
کلمات کليدي
جاسک، حسن روحانی، گوره، صادرات نفت ایران، پایانه جاسک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نکاتی برای پیشبرد طرح گوره - جاسک با توجه به تغییر دولت
ساخت و به‌کارگیری ۸۴ هزار شاخه لوله در طرح گوره - جاسک
به‌کارگیری روش ایمن اجرا در طرح گوره - جاسک
  • 1400/5/9 شنبه به‌کارگیری روش ایمن اجرا در طرح گوره - جاسک
    مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در عین حال ملی بودن پروژه و نبود امکان تعطیلی آن، روشی با عنوان «ایمن اجرا» در پیش گرفته شد تا افزون بر حفظ ایمنی و سلامت کارگران، اجرای به‌موقع طرح نیز تضمین شود.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید