چهارشنبه 29 دی 1400   08:29:41
15:141400/6/15

اجرای حدود ۸ هزار متر عملیات حفاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی

مدیرعامل گروه پتروپارس از اجرای حدود ۸ هزار متر عملیات حفاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا مسعودی در جریان بازدید آخر هفته (۱۱ شهریورماه) از روند عملیات حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی یادآوری کرد: مرحله نخست حفاری این فاز شامل حفاری چهار چاه تولیدی با وجود محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در حال انجام است.

وی مقدار پیش‌بینی‌شده حفاری چهار حلقه چاه تولیدی را ۱۵ هزار متر اعلام کرد و گفت: از این مقدار تاکنون حدود ۸۰۰۰ متر حفاری انجام شده است.

مدیرعامل گروه پتروپارس بر ضرورت اقدام‌های همه‌جانبه برای آغاز تولید زودهنگام از آخرین فاز میدان مشترک پارس جنوبی تأکید کرد و افزود: پیمانکاران خط لوله و سکوی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی انتخاب شده‌اند و اجرای کار پس از تأیید شرکت ملی نفت ایران به آنها ابلاغ و عملیات مهندسی سکو و خط لوله برای نصب در موقعیت 11B آغاز می‌شود.

مسعودی تصریح کرد: سهم شرکت‌های ایرانی در بخش‌های مختلف طرح توسعه فاز ۱۱ اعم از تأمین تجهیزات فراتر از تعهد گروه پتروپارس در قرارداد توسعه فاز ۱۱ بوده و این شرکت همواره حمایت از کالای ایرانی و توان فنی و مهندسی کشور را سرلوحه کارها قرار داده است.

شرح کار بخش نخست فاز یک توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی شامل ساخت و نصب جکت و عرشه، حفاری ۱۲ حلقه چاه و لوله‌کشی یک خط لوله دریایی ۳۲ اینچ از سکو تا خشکی است.

طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به‌عنوان آخرین فاز میدان مشترک اردیبهشت‌ماه ۹۹ با آغاز عملیات بارگیری جکت سرچاهی سکوی 11B آغاز و در نخستین روز خردادماه فرمان عملیات نصب جکت نخستین سکوی آن صادر شد.

هدف از اجرای این پروژه، در مرحله نخست و با حفر پنج حلقه چاه، افزایش تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب گاز ترش غنی و در گام بعد با حفر هفت حلقه چاه دیگر، افزایش تولید تا یک میلیون فوت‌مکعب گاز ترش غنی است.

2/32095

منبع: روابط عمومی گروه پتروپارس


کلمات کليدي
فاز ۱۱ پارس جنوبی، گروه پتروپارس، پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی
ارزیابی نواحی خارج از فازهای پارس جنوبی آغاز شد
  • 1400/9/7 یکشنبه ارزیابی نواحی خارج از فازهای پارس جنوبی آغاز شد
    مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس گفت: با آغاز عملیات حفاری یک حلقه چاه توصیفی - تحدیدی در بخش شمالی میدان گازی پارس جنوبی، ارزیابی ظرفیت احتمالی نواحی خارج از بلوک‌بندی فعلی این میدان وارد فاز اجرایی شد.
پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی پارس جنوبی پایان یافت
  • 1400/8/18 سه‌شنبه پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی پارس جنوبی پایان یافت
    به‌منظور مدیریت یکپارچه، تولید ایمن و پایدار خطوط لوله دریایی میدان گازی پارس جنوبی و ارزیابی وضع سلامت خطوط و انتقال مداوم سیال گاز و میعانات گازی از سکو به پالایشگاه، عملیات پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی این میدان گازی پایان یافت.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 08:27:27
nioc