یکشنبه 5 تیر 1401   07:13:38
وزیر نفت:
صنعت نفت و گاز به ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد

وزیر نفت ضمن اشاره به نیاز سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد دلاری در پروژه‌های صنایع نفت و گاز کشور، بر لزوم توجه به آمایش سرزمین در این سرمایه‌گذاری‌ها تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از سازمان برنامه و بودجه، جواد اوجی روز دوشنبه (دهم آبان‌ماه) در نشستی که به‌منظور هماهنگی لایحه بودجه ۱۴۰۱ تشکیل شد، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری لازم در صنعت نفت و گاز انجام نشده است و حال آنکه برای پاسخ به نیاز کشور به ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این حوزه داریم.
 
وی با بیان اینکه اگر برای توسعه هزینه نشود در آینده به واردکننده این محصولات تبدیل می‌شویم، افزود: در سرمایه‌گذاری‌ها باید به آمایش سرزمین توجه بیشتری کرد، زیرا طرح‌هایی که توجیه اقتصادی ندارند دامن دولت و مجلس شورای اسلامی و در کل اقتصاد کشور را خواهد گرفت.
 
در همین حال، مسعود میرکاظمی نیز در این نشست گفت: بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم روی حل مشکل تامین واکسن تمرکز کرد و همه دیدند این کار به‌خوبی انجام شد.
 
وی افزود: دولت در هر کار متمرکز شود کارها به‌خوبی جلو می‌رود و حالا اولویت نخست کشور رشد اقتصادی است، منابع باید به سمت طرح‌هایی در کشور برود که رشد اقتصادی ایجاد می‌کند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به درخواست مقام‌های استانی برای تامین منابع طرح‌های زیرساختی، تصریح کرد: در سفرهای استانی دولت، مقام‌های دولتی به‌دنبال منابع برای هزینه هستند، اما این رویکرد باید به حرکت در مسیر ایجاد درآمد در استان‌ها تغییر کند.
 
میرکاظمی بیان کرد: وزارتخانه‌های مختلف باید طرح‌های اولیت‌داری که در رشد اقتصادی موثر است را معرفی کنند و البته پس از تخصیص منابع، این طرح‌ها دائم رصد می‌شوند تا کار به نتیجه برسد و رشد اقتصادی محقق شود.

۲/۳۲۳۶۷
کلمات کليدي
جواد اوجی، سرمایه گذاری، تولید نفت و گاز
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
دعوت شرکت ملی نفت ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان برای احیای چاه‌های کم بازده و استحصال گاز هلیوم
ماه‌های آینده در صادرات نفت توفیق‌های بیشتری حاصل می‌شود
شرکت ملی نفت ایران به دنبال موقعیت‌های برد-برد در بخش سرمایه‌گذاری است
  • 1400/8/29 شنبه خجسته‌مهر: شرکت ملی نفت ایران به دنبال موقعیت‌های برد-برد در بخش سرمایه‌گذاری است
    مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه باید از بهترین روش‌ها و مدل‌ها برای تامین منابع مالی در داخل و خارج کشور استفاده و زمینه‌های سرمایه‌گذاری تسهیل شود، گفت: وقتی می گوییم باید قراردادها را بهبود و قدرت چانه زنی و جذابیت طرح ها را افزایش دهیم لزوما به معنای تغییر ماهیتی در روش‌های گذشته نیست، بلکه به دنبال بهبود و به اصطلاح امروزی‌ها ایجاد موقعیت‌های برد-برد هستیم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc