12:051396/4/24
رئیس اداره بهره برداری نفت و گاز شرق:
استان های شمالی صرفه جویی در مصرف گاز را جدی بگیرند

رئیس اداره بهره برداری شرکت نفت و گاز شرق با اشاره به سختی های تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران، خواهان مصرف بهینه گاز در استان های شمال و شمال شرق کشور شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی صابری راد، روز چهارشنبه (21 تیرماه) ضمن همراهی با خبرنگاران در بازدید از تاسیسات شرکت نفت و گاز شرق با اشاره به سختی های تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران، خواهان مصرف بهینه گاز به ویژه در استان های شمال و شمال شرق کشور شد.
صابری راد درباره شرایط سخت آب و هوایی منطقه عملیاتی خانگیران گفت: شرایط جغرافیایی این منطقه به گونه ای است که در تابستان دمای هوا تا ٥٠ درجه سانتیگراد بالای صفر و در زمستان تا ٢٥ درجه سانتیگراد زیر صفر در تغییر است؛ همچنین نبود پوشش گیاهی مناسب، خشکسالی اخیر، وجود حیوانات وحشی و خزندگان خطرناک، حرکت شن های روان بر اثر وزش بادهای شدید موسمی از دیگر مشکلات محیطی این منطقه است.
وی در مورد شرایط خاص تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران به عنوان خطرناکترین گاز ترش صنعت نفت اظهار کرد: گاز ترش این منطقه با H2S بیش از ٣٦ هزار پی پی ام از جمله خطرناکترین گازهای ترش صنعت نفت در ایران و جهان به شمار می رود که با فشار اولیه پنج هزار و ٤٠٠ پام در سر چاه، دارای طراحی ویژه تاسیسات از نظر حفاظت ایمنی و عملیاتی است.
صابری راد افزود: تولید گاز با ویژگی های گفته شده در منطقه عملیاتی خانگیران سختی های خاص خود و مراقبت های ایمنی ویژه را می طلبد. تقاضای ما این است که مصرف کننده گاز، قدر گازی تولیدی در این منطقه را بدانند و در مصرف آن صرفه جویی کنند.
به گزارش NIOC، خبرنگاران حوزه نفت و انرژی، روز چهارشنبه (21 تیرماه) در منطقه عملیاتی خانگیران شرکت نفت و گاز شرق، از اتاق کنترل راه اندازی و بستن چاه ها، کنترل فرایند بهره برداری، مراکز جمع آوری مرکزی گاز، اتاق کنترل مرکز جمع آوری چند راهه، مرکز اندازه گیری گاز و دکل اکتشافی مستقر بر لایه کشف رود که زیر لایه مزدوران میدان گازی خانگیران در عمق 4 هزار متری مشغول حفاری است و همچینن کارگاه مرکزی شرکت نفت و گاز شرق بازدید کردند.

شماره خبر:1/22476
کلمات کليدي
نفت و گاز شرق، علی صابری راد
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


ضرورت تغییر رویکرد بازرسی فنی و حفاظت از خوردگی فلزات بر مبنای ریسک
وضعیت تولید نفت و گاز شرکت های تابعه نفت مرکزی تشریح شد
تدوام تولید 43 میلیون متر مکعبی نفت و گاز شرق در سال جاری/ توس و کشف رود، آینده گازی شمال کشور را تضمین می کنند