15:431398/2/16
مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی بیان کرد
کمک به توسعه صنعت نفت با بهره‎گیری از توان شرکت‎های دانش‎بنیان

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: فلسفه شکل گیری شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت، کمک به توسعه شرکت های نفتی و تولید قطعات و تجهیزات جدید با بهره گیری از دانش و تجربه های دانشگاهیان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز در نشست با مدیران پایانه نفتی خارگ اظهار کرد: در شرایط فعلی، فشار بیشتری بر واحدهای توسعه ای وارد می شود و این شرایط بهترین زمان برای حضور موثر فعالیت های دانش بنیان برای کمک به رفع مشکلات واحدهای قدیمی و تولید محصولات جدید است.

وی امضای تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان را راهی برای مقابله با دور جدید تحریم‌های ظالمانه در سال رونق تولید و شکوفایی صنعت داخلی دانست و افزود: ساخت نخستین اکچویتور از سوی سازندگان داخلی که در طیف گسترده‌ای کاربرد دارد در پایانه نفتی خارک نصب شد که هزینه‌های ساخت این تجهیز نسبت به نمونه خارجی کاهش ۶۰ درصدی به همراه دارد.

اسدروز در ادامه به ساخت شیرهای صنعتی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره و اظهار کرد: قطعات شیرآلاتی که در انحصار شرکت‌های اروپایی و آمریکایی بود، هم‌اکنون با توانمندی سازندگان داخلی صددرصد بومی‌سازی شده است.

2/26558

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، شرکت های دانش بنیان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


برنامه‎ریزی برای بازدید استارت‎آپ‎ها از مناطق عملیاتی صنعت نفت
مدیران ارشد شرایط اضطراری در منطقه ویژه پارس و خارگ منصوب شدند
ارزیابی مثبت عملکرد پایانه‎های نفتی در مجمع عمومی شرکت ملی نفت ایران