16:431398/3/19

۱۵۲۵ واگن باری با حمایت وزارت نفت به ناوگان ریلی کشور پیوست

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: در یک سال اخیر، یک هزار و ۵۲۵ واگن باری با حمایت وزارت نفت به ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور پیوسته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن دلاویز امروز (یکشنبه، ۱۹ خردادماه) در آیین گشایش فاز پنجم پرژه طرح توسعه حمل‌ونقل ریلی افزود: این تعداد تا پایان امسال به ۴ هزار و ۱۰۰ واگن باری افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه وزارت نفت در قالب ظرفیت‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، ضمن حمایت از صنعت ریلی، در چارچوب امضای قراردادهای راه‌آهن با عامل صرفه‌جویی نیز گام‌های بلندی برداشته است، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل ریلی افزون بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت، در حفظ محیط زیست و تامین رفاه مردم هم موثر است و به همین دلیل، وزارت نفت توجهی ویژه به این موضوع دارد.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با بیان اینکه بهره‌مندی از ذخایر عظیم هیدروکربوری، مجوزی برای مصرف بی‌رویه انرژی در کشور نیست، تصریح کرد: بر اساس ترازنامه انرژی سال ۱۳۹۵ در حوزه خانگی، حدود ۳۹۰ میلیون معادل بشکه نفت خام و در بخش حمل‌ونقل حدود ۳۲۰ میلیون معادل بشکه نفت خام انرژی مصرف شده که نشان‌دهنده هدررفت ظرفیتی عظیم است.

سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن نیز در این آیین از حمایت‌های وزارت نفت و همکاری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های ماده ۱۲ برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، آیین افتتاح فاز پنجم پرژه طرح توسعه حمل‌ونقل ریلی و  پیوستن ۴۰۰ دستگاه واگن لبه‌بلند باری به مبلغ قرارداد ۸۸ میلیارد تومان، براساس توافقنامه بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و راه آهن جهموری اسلامی ایران توسط شرکت تجارت کوشش سپاهان به عنوان سرمایه‌گذار عامل صرفه‌جویی، صبح امروز (یکشنبه، ۱۹ خردادماه) برگزار شد.

2/26638

منبع: روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت


کلمات کليدي
شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، ناوگان ریلی کشور
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


کمیته مسئولیت اجتماعی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تشکیل شد
آموزش بهینه‌سازی مصرف انرژی در ایستگاه‌های مترو مشهد
عملکرد نفت در حمایت از طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی متعهدانه است
  • 1398/2/18 چهارشنبه عملکرد نفت در حمایت از طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی متعهدانه است
    مدیران عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران از تلاش‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و وزارت نفت در حمایت حداکثری از اجرای طرح‌های اصلاح الگوی مصرف انرژی در بخش حمل‌ونقل قدردانی و اعلام کردند که نفت در اجرای طرح‌ها و قراردادهای امضا شده در این حوزه، به عنوان یک بازوی توانمند از هیچ کمکی دریغ نکرده است.