09:341398/4/2

تکمیل عملیات حفاری 28 حلقه چاه‎های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل 28 حلقه چاه های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،  محمد آل خمیس در تشریح عملکرد این معاونت در مدت پیش گفته اظهار کرد: از این تعداد چاه 13 حلقه توسعه ای - توصیفی و 15 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی افزود: 19 حلقه از این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب،  2 حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی، 2 حلقه در شرکت نفت فلات قاره،2 حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و سه حلقه در قالب پروژه ای حفاری و پس از تکمیل در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفته است.

آل خمیس با اشاره به اینکه هم اکنون 14 دستگاه حفاری در حال جابجایی در مناطق عملیاتی است، گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه در مجموع  افزون بر 36 هزار و 960 متر حفاری چاه ها به ثبت رسیده است.

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار کرد: در سه ماه نخست سال جاری مقدمات آغاز عملیات چند پروژه جدید حفاری انجام شد و در حال حاضر این پروژه ها در مراحل آغاز کارهای اجرایی قرار دارند.

وی اضافه کرد: این پروژه ها از سوی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و مهندسی و توسعه نفت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و از طریق مناقصه به شرکت ملی حفاری ایران واگذار شده است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای سیاست های مدیریت ارشد شرکت ملی حفاری در خصوص ایجاد ساختار منسجم عملیاتی و افزایش کارآیی و پشتیبانی مطلوب تر، مدیریت عملیات حفاری خشکی – 4 که 16 دستگاه حفاری خشکی سنگین و یک دستگاه حفاری فوق سنگین در اختیار داشت، حذف و دکل های تحت سرپرستی آن در مدیریت های عملیات حفاری یک تا سه ادغام شد.

آل خمیس یادآور شد: ناوگان حفاری شرکت ملی حفاری ایران در زمان حاضر دارای 72 دستگاه حفاری ملکی شامل 69 دکل خشکی و سه دکل دریایی است و این شرکت توان ارایه عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و مهندسی را در هر موقعیت عملیاتی داراست.

22875/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
حفاری، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


موسوی:‌ افق‎های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است
تحقق 2300 مورد خدمات جانبی چاه‎های نفت و گاز به شرکت‎های نفتی
حفر و تکمیل 41 حلقه چاه‎های نفت و گاز در 4 ماه نخست امسال