14:191398/4/18
در نشست مشترک نفت مناطق مرکزی و اویک انجام شد
بررسی طرح‎ها و پروژه‎های تامین خوراک کارخانه ان‎جی‎ال 3100

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت اویک در راستای هماهنگی و بررسی طرح ها و پروژه های در دست اقدام با هدف تامین خوراک کارخانه ان جی ال ٣١٠٠ نشست مشترک برگزار کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نشست مدیران این شرکت و شرکت اویک با اشاره به زمینه مشترک همکاری در اجرای طرح ملی ساخت کارخانه NGL3100  و تامین خوراک پایدار آن از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اظهار کرد: میزان گاز برای تامین خوراک پایدار کارخانه  NGL3100 در مجموع روزانه  206 میلیون فوت مکعب  یا معادل  پنج میلیون و 800 هزار متر مکعب است که میزان 120 میلیون فوت مکعب آن توسط ایستگاه تقویت فشار دهلران، 21 میلیون فوت مکعب از ورودی پایدار، 20میلیون فوت مکعب از ایستگاه تقویت فشار پایدار غرب و 45 میلیون فوت مکعب در روز از طریق ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش ارسال می شود.

رامین حاتمی درباره مبادی تامین گاز مورد نیاز NGL3100، خاطرنشان کرد: یکی از مبادی تامین گاز مورد نیاز، ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران است که  برای فشار افزایی گازهای همراه میدان های دهلران و دانان از میزان 2 بار به 132 بار طراحی می شود. سرمایه گذار  آن صندوق های بازنشستگی نفت و پیمانکار اجرایی شرکت اویک و مدت زمان اجرای آن 23 ماه است.

وی افزود: همچنین خطوط لوله ارتباطی 16 اینچ به طول 58  کیلومتر، مخزن میعان گیر و تاسیسات ورودی به ایستگاه NGL3100 و ایستگاه تقویت فشار دهلران در حال انجام و بسته های فنی آن تهیه شده است.

به گفته حاتمی، جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نفتی چشمه خوش با هدف جمع آوري گازهاي همراه نفت و فشارافزايي جهت تامين خوراك NGL3100 به ميزان 45 ميليون فوت مكعب در روز گاز ترش و 58 ميليون فوت مكعب در روز گاز شيرين جهت تزريق گاز در ميدان نفتي چشمه خوش و احداث ایستگاه تقویت فشار چشمه خوش برای گازهای همراه پایدار غرب با هدف جمع آوري و فشار افزايي گاز هاي همراه نفت توليدي از ميدان پايدار غرب آسماري جهت تزريق 20 ميليون فوت مكعب در روز در ميدان  نفتي چشمه خوش از دیگر پروژه های تعریف شده است.

وی درباره  مراحل اجرایی کار اظهار کرد: مذاکرات قراردادی با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک ) و یک سرمایه گذار دیگر، انجام شده است. اسناد فنی، پیشنهاد فنی و مالی، نهایی سازی و به هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به منظور اخذ مصوبه ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت اویک در این نشست مشترک با بیان اینکه برآیند همکاری شرکت های کارفرما و پیمانکار، شکوفایی و توسعه کشور را  به دنبال دارد، اظهار کرد: همه ما به عنوان شرکت های کارفرما و پیمانکار یک هدف مشترک داریم که همانا توسعه اقتصادی، شکوفایی کشور و انجام طرح های ملی است. در این رابطه، همه بایستی تسهیل کننده امور باشیم تا روند اجرای کار شتاب بیشتری داشته باشد.

غلامرضا منوچهری افزود: با توجه به ماهیت و طبیعت این قبیل کارها که دارای تنوع و کثرت امور از جمله تنوع مالی، جغرافیایی، پیمانکاری، نوع ارز، وندورها و طراحی های بسیار متنوع و پیچیده هستند و در صورت عدم رسیدن به وحدت و تعامل، امکان نقصان در اجرای این کار وجود دارد و زیان آن متوجه سرمایه گذار و صنعت نفت و متعاقب آن منافع ملی خواهد بود.  با اعتمادسازی، تعامل، فداکاری، تفویض اختیارات در موارد مورد نیاز، ساده کردن مسیر کارها و کاهش لایه های کاری، پیچیدگی فرآیندها کاهش و سرعت اجرای طرح افزایش می یابد.

1/221252

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت اویک، کارخانه ان‎ جی‎ ال
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


طراحی سیستم جامع گزارش منابع انسانی و کالا در شرکت نفت مرکزی
آغاز عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد
چالش‎های شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد