15:021398/4/26

آغاز عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد

عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد در قالب پروژه‎های EPC و EPD ، با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 245 میلیارد ریال، با حضور مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به طور رسمی آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نشست مشترک با فرخ علیخانی، معاون تولید شرکت ملی نفت با اشاره به اهداف اجرایی طرح توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد اظهار کرد: طرح توسعه این میدان با هدف افزایش تولید روزانه 3 هزار بشکه‎ نفت خام در منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‎آباد و افزایش خوراک پالایشگاه شیراز اجرا می شود.

رامین حاتمی درباره جزییات این طرح افزود: پروژه توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد در دو بخش تحت الارضی و سطح الارضی توسط یکی از شرکت‎های خصوصی داخلی اجرایی شده است. در این رابطه حفر دو حلقه چاه توسعه ای و تعمیر یک حلقه چاه، نصب تسهیلات سرچاهی، احداث در مجموع 14 کیلومتر خط لوله شش اینچ انتقال نفت، نصب تجهیزات تامین برق، توسعه چند راهه واحد سعادت‎آباد برای اتصال دو حلقه چاه جدید در بخش سطح الارضی این پروژه در دستور کار قرار دارد.

وی درباره طرح افزایش تولید نفت در قالب پروژه های EPC/EPD تصریح کرد  توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد بخشی از طرح توسعه سه میدان‎ نفتی سعادت‎آباد، دانان و نفت شهر است که در قالب پروژه های EPC/EPD توسط شرکت های داخلی و در حوزه جغرافیایی دو شرکت بهر‎ه‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و نفت و گاز غرب از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می شود.

حاتمی با اشاره به رویکرد وزارت نفت در اجرا و عمل به مسئولیت های اجتماعی خود، خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن مسئولیت های اجتماعی در این پروژه‎ها، راه اندازی فاز توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد، اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم در این منطقه را نیز به دنبال دارد.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد با حضور فرخ علیخانی، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جمعی از مدیران و رؤسای ستادی با همراهی حمید ایزدی مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدیران و رؤسای ستادی و عملیاتی این شرکت، آغاز شد.

منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‎آباد یکی از مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که خوراک پالایشگاه نفت شیراز را تامین می کند.

2/27038

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
میدان نفتی سعادت‎آباد، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


نیروگاه خورشیدی 44 کیلو واتی سروستان و سعادت‎آباد به بهره‎برداری رسید
طراحی سیستم جامع گزارش منابع انسانی و کالا در شرکت نفت مرکزی
چالش‎های شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد