11:021398/4/30
رئیس دستگاه حفاری 66 فتح:
حفاظت از محیط زیست، اولویت نخست حفاری است

رئیس دستگاه حفاری 66 فتح، کنترل پسماند حفاری در راستای رعایت استاندارد های زیست محیطی را اولویت نخست کار در میادین نفتی بیان کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد حسین معتمدی گفت: با توجه به استقرار سیستم مدیریت پسماند و نظارت مدیریت HSE شرکت، پسماندهای به وجود آمده در روند انجام کار عملیات حفاری کنترل، و پس از تجزیه به چرخه سیال حفاری باز می گردد.

رئیس دکل حفاری 66 فتح، هدف استفاده از سیستم مدیریت پسماند را توجه به استانداردهای زیست محیطی دانست و افزود: نصب سیستم مدیریت پسماند بر روی دکل های حفاری و بازگشت پسآب موجود به سیستم سیال حفاری این نوید را می دهد که در آینده نزدیک صنعت حفاری مبرا از هرگونه  آلودگی برای محیط زیست باشد.

وی دستگاه حفاری 66 فتح را از دکل های سنگین شرکت ملی حفاری ایران عنوان و اظهار کرد: این دستگاه از سال 1378 به ناوگان شرکت پیوست و هم اکنون در حال حفر یک حلقه چاه در حوزه نفتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در منطقه اهواز است.

بنابراین گزارش، ناوگان شركت ملي حفاري ايران با بكارگيري 69 دستگاه حفاري خشكي و 3 دستگاه حفاري دريايي به چهار مديريت عمليات حفاري خشکی 1، 2، 3 و مديريت عمليات حفاري دريا تقسيم شده كه هر كدام بصورت جداگانه اجراي عمليات حفاري چاه های نفت و گاز را عهده دارند.

22998/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
حفاری، محیط زیست، محمد حسین معتمدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


حفر و تکمیل 41 حلقه چاه‎های نفت و گاز در 4 ماه نخست امسال
طرح مدیریت پسماند حفاری از سوی متخصصان بومی اجرا می‎شود/ کاهش 50 درصدی هزینه‎های مدیریت پسماند
لزوم پایش مستمر قراردادهای ملی حفاری با استفاده از سیستم‎های نوین نرم‎افزاری