پنجشنبه 3 مهر 1399   02:52:06
10:041394/12/19
مدیر توتال در خاورمیانه و شمال آفریقا:
توتال متعهد به همکاری با ایران است

مدیر توتال در خاورمیانه و شمال آفریقا حضور خود در ایران و رایزنی با مدیران نفتی را حامل پیام مهمی دانست و گفت: پیام توتال این است که به همکاری با ایران کاملا متعهد و برای رفع موانع آماده هرگونه همکاری با این کشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، استفان میشل در دیدار با معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به این که این توتال با کشورهای ترکمنستان، امارات، کویت و عمان مذاکرات و همکاری گسترده ای داشته است و  هم اکنون موقعیت های مناسبی برای همکاری با ایران نیز دارد، تصریح کرد: احتمال بازگشت تحریم ها موضوع مهمی است که سبب نگرانی سرمایه گذاران برای حضور در ایران شده است، بنابراین قراردادها باید به گونه ای امضا شود که در صورت بازگشت تحریم ها ریسک شرکت ها بالا نرود.
امیر حسین زمانی نیا نیز به موضوع بازگشت تحریم ها که سبب نگرانی شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ایران شده است، اشاره کرد و گفت: موضوع اسنپ بک (SNAP BACK) بازگشت تحریم های ایران به نظر ما یک موضوع آکادمیک است و از نظر عملیاتی هیچگاه و تحت هیچ شرایطی به نفع ایران و کشورهای ١+٥ نیست که تحریم ها بار دیگر بازگردند.
وی با بیان این که مسائل بانکی و بیمه های کشتیرانی برطرف شده است، اظهار کرد: همه شرایط برای حضور شرکت های خارجی از جمله توتال در ایران فراهم شده است.
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت به همکاری صنعت نفت ایران با شرکت توتال در گذشته اشاره کرد و با بیان این که همکاری با این شرکت در پساتحریم گسترش پیدا می کند، یادآور شد: این که شرکت توتال به عنوان نخستین شرکت اروپایی، نفت خام از ایران برداشت کرده است نشان از آینده مثبت همکاری های انرژی ایران و اروپا دارد.
معاون وزیر نفت با بیان این که ظرفیت زیادی برای همکاری صنعت نفت با این شرکت فرانسوی وجود دارد، یادآور شد: توتال همچنین می تواند در بخش پتروشیمی ایران که در طول ١٠ سال آینده به ٨٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد، حضور یابد و سرمایه گذاری کند.
کلمات کليدي
توتال
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
کاهش درآمد ۱۲ میلیارد دلاری توتال با سقوط قیمت نفت
ابررایانه جدید توتال برای کشف سریع‌‎تر و ارزان‌‎تر نفت
شرایط خاص اتحادیه اروپا برای فعالیت توتال در ایران
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید