سه‌شنبه 14 مرداد 1399   16:10:46
09:191396/4/25

درخشش علمی نفت و گاز پارس در بیست و دومین کنگره جهانی نفت

مدال طلای المپیک جهانی نفت و جایگاه سوم مقالات پذیرفته شده در بیست و دومین کنگره جهانی نفت (WPC; World Petroleum Congress) که با حضور مقامات انرژی جهان و بیش از 500 شرکت بزرگ نفتی از 18 تا 22 تیرماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی استانبول ترکیه برگزار شد، با تلاش همکاران جوان شرکت نفت و گاز پارس بدست آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، الینا باقری، هدایت‌کننده تیم بانوان و عضو تیم اجرایی کمیته جوانان صنعت نفت ایران که به همراه گروه خود مدال طلای المپیک جهانی نفت را کسب کردند، از حضور گسترده و فعال این تیم در بیست‌ودومین کنگره جهانی نفت خبر داد.
رئیس برنامه‌ریزی واحد حفاری شرکت نفت و گاز پارس مهم‌ترین برنامه‌های وزارت نفت و کمیته جوانان برای شرکت در کنگره جهانی استانبول را ارائه مقاله‌های علمی، برگزاری پنل‌های تخصصی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: علاوه بر ارائه دو مقاله، سخنرانی از سوی اعضای تیم بانوان و کارگاه تیم بانوان کمیته جوانان، کارشناسان شرکت نفت و گاز پارس با همکاری شرکت ملی نفت ایران به ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، معرفی بلوک اکتشافی ایران اعم از میادین برداشت‌نشده (Green Fields) و میادین قدیمی (Brown Fields) ، قراردادها و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده و استراتژی کلان ایران در غرفه شرکت ملی نفت پرداختند.
سحر امینی؛ کارشناس ارشد واحد HSE شرکت نفت و گاز پارس نیز اولین بانوی سخنران در کنگره جهانی نفت بود که در پنل محیط زیست و در بخش مسئولیت‌های اجتماعی مقاله برنامه‌ زیست‌محیطی کاهش فلر گاز در پارس جنوبی را ارائه کرد.
الینا باقری (واحد مدیریت مهندسی نفت و گاز)، هدایت‌کننده تیم بانوان، زهراسادات میرشفیعی (واحد مدیریت مهندسی نفت و گاز)، عضو تیم کارگاه (Workshop team)، سارا معصوم (واحد ایمنی بهداشت و محیط زیست)، عضو تیم رقابت (Competition Team)، سحر امینی (واحد ایمنی بهداشت و محیط زیست)، عضو کمیته جوانان متخصص و سرمایه‌گذاری (YP and Finance team)، و محمد راهرو احدی (واحد پژوهش و توسعه)، عضو کمیته جوانان و ارائه‌دهنده مقاله در بیست‌ودومین کنگره جهانی نفت بودند که از طرف کمیته جوانان صنعت نفت ایران در این کنگره حضور یافتند.
کنگره جهانی نفت امسال میزبان نمایندگانی از 70 کشور دنیاست. این کنگره به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی و هم‌اندیشی مدیران و صاحبنظران صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی جهان که از آن به عنوان المپیک نفتی نیز یاد می‌شود، همسو با مصوبه شورای عالی جهانی نفت، هر سه سال یکبار در یکی از کشورهای منتخب برگزار می‌شود.
حضور متخصصان و کارشناسان شرکت‌های معتبر نفت و گاز از کشورهای مختلف دنیا، فرصت مناسبی را فراهم می‌کند تا ضمن ارائه توانمندی‌ها و قابلیت‌های متخصصان نفت، تبادل اطلاعات و تجربه‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف نیز صورت پذیرد.
وزارت نفت ایران نیز در شورای جهانی نفت، عضویت رسمی و تصمیم‌گیر دارد و در هر دوره از برپایی کنگره جهانی نفت، نقش مهمی ایفا می‌کند.

شماره خبر: 7/23481

منبع: روابط عمومی نفت و گاز پارس


کلمات کليدي
نفت و گاز پارس، کنگره جهانی نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
مشارکت پیمانکاران و سازندگان داخلی در اجرای پروژه توسعه میدان گازی بلال
پاسخ شرکت نفت‌ و گاز پارس به یک شبهه خبری
  • 1398/6/17 يكشنبه پاسخ شرکت نفت‌ و گاز پارس به یک شبهه خبری
    شرکت نفت و گاز پارس در پی انتشار خبری در پایگاه خبری بولتن‌نیوز با عنوان «اجاره بارج مسکونی شرکت نفت و گاز پارس دارای شائبه است»، توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی ارائه کرد.
بازدید دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) از  پارس جنوبی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید