دوشنبه 5 خرداد 1399   13:49:02
10:511397/9/23
آژانس بین‌المللی انرژی برآورد کرد
افزایش فروش نفت عربستان به چین

آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود برآورد کرد با وجود توافق اخیر عربستان سعودی برای برعهده گرفتن عمده کاهش تولید، این کشور قراردادهایی را با چین امضا کرده که صادراتش را در سال میلادی آینده حداکثر ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به نقل از رویترز،  آژانس بین‌المللی انرژی برآورد خود از تقاضا برای نفت اوپک در سه ماهه اول و سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ را به ترتیب به میزان ۷۰۰ هزار و ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و پیش‌بینی کرد به دنبال توافق ماه جاری اوپک در وین، از شدت اشباع عرضه در بازار نفت کاسته خواهد شد.

این آژانس در گزارش ماهانه خود برآوردش از رشد تولید غیراوپک در سال میلادی آینده را به میزان ۴۱۵ هزار بشکه در روز کاهش داد و به ۱.۵ میلیون بشکه در روز رساند که تا حدود زیادی به دلیل مشارکت روسیه در توافق کاهش تولید اوپک است.

همچنین بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، تقاضا برای نفت اوپک در در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۳۱.۴ میلیون بشکه در روز و در سه ماهه دوم به ۳۱.۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. تولید این گروه در نوامبر با در نظر گرفتن تولید قطر که خروجش از اوپک را اعلام کرد، ۳۳.۰۳ میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در حالی که آژانس بین‌المللی انرژی در این گزارش پیش‌بینی کرده میزان تقاضا از عرضه در سه ماهه اول به میزان قابل ملاحظه ای فراتر خواهد رفت اما اوپک انتظار دارد بازار همچنان با عرضه مازاد بر تقاضا روبرو شود.

با این حال، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده که سطح ذخایر نفت کشورهای عضو سازمان OECD در اکتبر به بالای میانگین پنج ساله صعود کرده و به ۲.۸۷۲ میلیارد بشکه رسیده است که منعکس کننده افزایش اخیر تولید است.

شماره خبر: 18422/8

کلمات کليدي
افزایش صادرات، عربستان، چین
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
توقف تولید از میدان مشترک میان کویت و عربستان
آرامکو در راس فهرست پرسود ترین شرکت‌های نفتی دنیا ماند
نفت سبک عربستان برای آسیا ارزان‌تر می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید