دوشنبه 5 خرداد 1399   14:00:41
14:101398/4/25

بررسی فرصت‎های همکاری پژوهشی مناطق نفت‎خیز جنوب و ملی حفاری

در نشست مشترک ادارات پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر ضرورت گسترش فعالیت‎های پژوهشی مشترک میان دو شرکت تاکید شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این نشست مشترک با حضور شاهین کرد، رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به همراه سرپرستان واحدهای مختلف آن مجموعه و مهدی عرشیان، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران، رئیس اداره پژوهش و فناوری و سرپرستان زیر مجموعه برگزار شد.

در این نشست که با هدف تبادل اطلاعات و فرآیندهای پژوهشی تشکیل شد، کلیات ساختار مدیریت پژوهش از سوی هادی محمدی، رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری تشریح شد و هر یک از زیر مجموعه های سه گانه این مدیریت به بیان فعالیت ها و اقدام های صورت گرفته در این خصوص پرداختند.

در این جلسه به مبحث مدیریت دانش به عنوان محور اصلی نشست مشترک به صورت مفصل پرداخته شد و ضمن اشاره به حضور شرکت ملی حفاری ایران در چند دوره جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (MAKE) و دریافت لوح تقدیر در موضوعات مالکیت فکری و مستند سازی، به ثبت نرم افزار سام نت (سامانه نگهداری و تعمیرات) و سیستم شبیه ساز کنترل فوران در راستای محور مالکیت فکری و تعریف پروژه پژوهشی با عنوان مستند سازی و به اشتراک گذاری تجارب خبرگان در این ارتباط اشاره شد.

همچنین مقرر شد روند اخذ مجوزهای لازم جهت آزمایش تجهیزات و خروجی های پروژه های پژوهشی که پیش از این دارای مشکلاتی از جمله طولانی شدن روند کار بود با همکاری طرفین تسهیل شود.

رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در سخنانی بر تشکیل نشست های  مستمر با هدف هم افزایی، هم اندیشی و هماهنگی های بیشتر در زمینه های مختلف پژوهشی میان دو مجموعه  تاکید کرد.

همچنین در این جلسه که به میزبانی شرکت ملی حفاری برگزار شد، نمایندگانی از سوی دو مجموعه به منظور تشکیل جلسات کارشناسی به ویژه در مباحث مدیریت دانش معرفی شدند.

22980/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
مناطق نفتخیز جنوب، پژوهش و فناوری، شرکت ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نخستین قرارداد پیشنهادی مناطق نفت‎خیز جنوب در حوزه بالادستی به ثمر نشست/ به‎کارگیری به‎روزترین فناوری‎های افزایش ضریب بازیافت در میدان‎های پرنج و پارسی
تحقق راهبرد توسعه فناوری در تولید صیانتی با حمایت مناطق نفت‌خیز جنوب از طرح‎های پژوهشی
فاز نخست پروژه‌های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید در مرحله نهايي است
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید