دوشنبه 5 اسفند 1398   19:08:57
17:031398/4/25

برگزاری بیش از 206 هزار نفرساعت دوره آموزشی در شرکت نفت فلات قاره

رییس واحد آموزش شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: در سال گذشته 521 دوره آموزشی برای 9640 نفر از کارکنان به میزان 206 هزار و 196 نفر ساعت برگزار شده که میزان سرانه آموزشی را به ۶۳ نفر ساعت رسانده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، امید مولاوردی‌خانی با بیان اینکه شعار این واحد «آموزش برای همه» است، گفت: تلاش می‌کنیم همه کارکنان شرکت اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، پیمانکاری و ... از آموزش‌ و دوره‌های آموزشی بهره‌مند شوند؛ چراکه اعتقاد داریم آموزش مهمترین رکن در توسعه فردی، اجتماعی و سازمانی است و هر جا متوقف شود سازمان دچار سکون می شود.

وی افزود: هدف اصلی این واحد توانمندسازی کارکنان و سازمان با برگزاری دوره‌های آموزشی خوب و اثربخش به منظور حرکت در جهت اهداف و استراتژی‌های شرکت است.

وی، فرآیند آموزش در شرکت نفت فلات قاره ایران را با سایر شرکت‌های نفتی متفاوت دانست و گفت: با توجه به تنوع و گستردگی اقدامات، همچنین حوزه جغرافیایی فعالیت‌های این شرکت، دوره‌های آموزشی نیز بسیار متفاوت است و دوره‌های تخصصی مرتبط با فعالیت شرکت نظیر غواصی و بقا در دریا (HUET)، عملیات فرودگاهی و ... توسط واحد آموزش طراحی و اجرا می شود.

وی افزود: دوره آموزشی بقا دریا یکی از دوره‌های مهم است که ارتباط نزدیکی با سلامت کارکنان در سکوها و مناطق عملیاتی دارد. در این زمینه از سال ۹۶ موفق شدیم با کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری این دوره‌ها را به صورت درون‌سازمانی و بدون نیاز به شرکت‌های دیگر با هزینه بسیار پایین‌تر برگزار کنیم.

وی تمدید گواهینامه آموزشی 10015 را یکی از افتخارات این واحد عنوان کرد و گفت: در ممیزی انجام شده، واحد آموزش به عنوان نقطه قوت شرکت نفت فلات قاره ایران معرفی شد.

مولاوردی‌خانی اقدام دیگر این واحد را برگزاری دوره‌های مدیریت فرودگاهی اعلام کرد و گفت: این دوره که برای نخستین بار انجام شد، در ارتقای سطح دانش و توانمندی کارکنان فرودگاه نقش مهمی دارد. برنامه دیگر این واحد برگزاری دوره‌های مدیریت کسب و کار (MINI MBA) برای 22 نفر از همکاران بود که حدود یک سال به طول انجامید.

وی افزود: اختصاص فضای آموزشی برای همکاران یکی از اقدامات مهم این واحد است که از سال 96 تاکنون اجرایی شده است.

این مقام مسئول توضیح داد: تا پیش از این به دلیل در اختیار نداشتن فضای مناسب آموزشی، هزینه‌های زیادی به شرکت تحمیل می‌شد که با پیگیری‌های فراوان این مشکل برطرف شد.

مولاوردی‌خانی راه‌اندازی سامانه آموزش از راه دور (LMS) را یکی از اقدامات ارزشمند این واحد اعلام کرد و گفت: تهیه و نصب سامانه آموزش از راه دور حدود یک سال به طول انجامید و پس از راه‌اندازی آن 33 دوره آموزشی روی آن بارگذاری شده است. خوشبختانه این سامانه با استقبال خوب همکاران مواجه شده و تاکنون بیش از هزار نفر برای شرکت در ترم تابستانی دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در مورد برگزاری آزمون‌های زبان در مناطق عملیاتی نیز گفت: خوشبختانه در دو سال گذشته آزمون‌های تعیین سطح زبان در مناطق برگزار شد و همکاران موفق شدند از مزایای آن بهره‌مند شوند. همچنین ساخت و بهره‌برداری از شبیه‌ساز جدید هلیکوپتر جهت برگزاری دوره‌های بقا در دریا در مرکز آموزش کیش و برگزاری دوره‌های آموزشی شایستگی‌محور (CBT) برای کارکنان معرفی شده از سوی شرکت ملی نفت از سایر اقدامات این واحد است.

مولاوردی‌خانی در مورد برنامه‌های آینده این واحد نیز گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی کنترل فوران چاه، توسعه مرکز آموزش کیش، ادامه برگزاری دوره‌های مدیریت کسب و کار، توسعه برگزاری دوره‌های آموزشی بقا در دریا برای کارکنان سایر سازمان‌های زیرمجموعه نفت، گسترش دوره‌های آموزشی مجازی، توانمندسازی کارکنان شناورهای خلیج فارس و کوروش، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت فشرده برای مدیران و آموزش 32 نفر از نیروهای تازه استخدام از مهمترین برنامه‌های این واحد است.

وی در پایان در مورد چالش‌های پیش روی واحد آموزش گفت: تجهیز فضاهای آموزشی در مناطق عملیاتی، برگزاری دوره آموزشی برای همکاران به همراه خانواده‌های آنان در مراکز آموزشی اصفهان و محمودآباد، ایجاد انگیزش در مدیران و کارکنان برای حضور در دوره‌های آموزشی و ... از مهمترین چالش‌های این واحد است که امیدواریم به زودی برطرف شود.

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بالگرد 412 در منطقه لاوان


کلاس آموزشی آشنایی با بالگرد 412 بعدازظهر روز شنبه 22 تیرماه در محل ایستگاه بالگردی منطقه لاوان با حضور آتش‌نشانان منطقه به استادی کاپیتان علیرضا نیری سر استاد خلبان هواپیمایی کشوری و شرکت پاسکو برگزار شد.

در این کلاس موارد آشنایی با آیرودینامیک، نحوه پرواز و کاربرد بالگرد به صورت خلاصه توضیح داده شد و موارد اضطراری اعم از وضعیت‌های اضطراری در سوانح هوایی، درهای خروجی و تجهیزات اضطراری بالگرد به صورت مشروح برای آتش‌نشانان ارائه شد.

در ادامه انواع سوخت، میزان و مصرف بالگرد‌ها، باک‌های بالگرد 412، همچنین خطرات ناشی از سوانح توضیح داده شد و در مورد نحوه انواع نشستن و برخاستن بالگردها و انواع پدها، باندهای مورد استفاده بالگرد، موارد مهم و کاربردی عنوان شد.

در پایان ضمن بازدید از بالگرد، آتش‌نشانان به صورت عملی با همه بخش‌های بالگرد آشنا شدند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داده شد.

22982/4

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره


کلمات کليدي
دوره آموزشی، فلات قاره
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
پلی‌کلینیک فناوری در شرکت نفت فلات قاره راه‌اندازی می‌شود
جلوگیری از هزینه‌های پدیده خوردگی با احیای بسترهای آندی تاسیسات منطقه سیری
افزایش سقف پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی، انگیزه کار عملیاتی در دریا را افزایش داد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید