سه‌شنبه 14 مرداد 1399   15:01:48
12:361398/5/22

برگزاری دوره آموزشی رانندگی تدافعی در ملی حفاری

از سوی اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران، یک دوره آموزشی رانندگی تدافعی تحت عنوان هنر رانندگی در این شرکت برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در دوره آموزشی رانندگی تدافعی تحت عنوان هنر رانندگی که در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد، جمعی از کارکنان بخش های مختلف به ویژه ترابری سبک و سنگین مشارکت داشتند.

در این دوره، شهروز جهانگیری و مظاهر مهدی زاده از کارشناسان اداره کل ترابری که از زیر مجموعه های مدیریت خدمات شرکت است به تشریح ابعاد تخصصی و فیزیکی صحیح در رانندگی پرداختند.

جهانگیری با اشاره به آمار تصادفات،  سوانح جاده ای و خسارت های ناشی از آن در کشور گفت: در این دوره آموزشی به موضوع رانندگی تدافعی، قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای و اوزان و ابعاد بار پرداخته می شود.

وی افزود: هر فرد با قبولی در آیین نامه و توانایی هدایت خودرو موفق به اخذ گواهینامه رانندگی می شود، اما باید دوره های تکمیلی را مدنظر داشته باشد.

جهانگیری اظهار کرد: کاربست اصول تکنیکی از نکاتی است که راننده را نسبت به افزایش سطح دقت، برآوردها و محاسبات ارزیابی سرعت، شناخت نقاط کور در جاده، استفاده به موقع از ترمز برای توقف خودرو براساس شتاب و فاصله طولی آشنا می سازد.

این کارشناس گفت: رعایت حرکت بین خطوط، حد فاصله میان خود روهای در حال حرکت و توجه به تابلوهای مشخص کننده سرعت مطمئنه از نکاتی است که موجب رانندگی ایمن می شود.

نحوه شکستن شیشه و پاره کردن کمر بند ایمنی در مواقع اضطراری که خودرو دچار حادثه شده است از نکاتی بود که از سوی این کارشناش تشریح شد.

وی کم  توجهی به مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی، رعایت نکردن فاصله طولی، سبقت از سمت راست و  استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی را از جمله علل بروز حوادث جاده ای درون و برون شهری برشمرد.

در این دوره آموزشی، همچنین مهدی زاده؛ دیگر کارشناس اداره کل ترابری شرکت درباره سیستم های پایداری خود رو از جمله ABS ، ASR ، ESP و SBC توضیح داد.

وی در بیان اهمیت سیستم های ایمنی در خودروها، افزود: سیستم های پایداری یا همان ترمز خودرو سیستمی است که خود رو را مطابق میل راننده هدایت کرده و در صورت خطا از سوی راننده وارد عمل شده و دینامیک حرکتی خود رو را اصلاح می کند.

مهدی زاده اهمیت سیستم های دستیار راننده در جلوگیری از تصادفات را یادآور و بر توجه ویژه به اصول ، ضوابط و مقررات رانندگی به عنوان هنر رانندگی تاکید کرد.


23119/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
دوره آموزشی، رانندگی تدافعی، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
فضای سبز صنعتی شرکت ملی حفاری از میانگین کشوری بیشتر است
مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان ملی حفاری راه‌اندازی شد
ارسال سه هزار بسته فرهنگی و آموزشی به موقعیت  دستگاه های حفاری در ماه مبارک رمضان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید