دوشنبه 5 خرداد 1399   14:02:18
11:241398/5/28
در چهارمین نشست رصد فناوری‎های نوین انجام شد
معرفی فناوری جدید برای انگیزش چاه‎های نفتی

چهارمین جلسه رصد فناوری های نوین تاثیرگذار بر صنعت نفت با حضور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، مدیران و معاونین این پژوهشگاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این جلسه، فناوری فیش بن (استخوان ماهی) به عنوان یک تکنولوژی جدید برای انگیزش چاه معرفی شد و جزئیات تکنیکی، مزایا و نمونه های عملیاتی آن مورد بحث قرار گرفت.

این فناوری نوین، ضمن کاهش زمان عملیات و همچنین استفاده کم تر از سیالات شیمیایی، می تواند جایگزینی مناسب برای روش ایجاد شکاف هیدرولیکی باشد.

همچنین این فناوری، یک راهکار مناسب برای انگیزش مخازنی با لایه های نازک محسوب می شود و از آنجا که یکی از میادین اهواز از چنین شرایطی برخوردار است، می تواند به عنوان یک نمونه عملیاتی جهت بهره برداری از این فناوری، مورد آزمایش قرار گیرد.

در ادامه، معرفی فناوری بلاک چین، به عنوان یک فناوری تاثیر گذار در آینده عمومی دنیای فناوری، کاربردها، چالش ها و مزایای استفاده از این تکنولوژی در صنعت نفت و گاز، به خصوص در زمینه قراردادهای نفتي از سوي مدرس دوره و حاضرين مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اين دوره فناوری بلاک چین با شفاف سازی تراکنش ها در محیط عمومی و هم چنین افزایش امنیت شبکه می تواند راندمان عمومی سیستم را به طرز قابل توجهی افزایش دهد و از سوي ديگر ويژگي اين فناوري می تواند برای توسعه صنعت نفت اثر مثبت و یا منفی داشته باشد که این امر به میزان آمادگی، شناخت و توان بهره برداری صنعت نفت از این فناوری بستگی دارد.

 18595/3

منبع: روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت


کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت، فناوری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
مدل کسب‌ و کار پژوهشگاه صنعت نفت توسعه می‎یابد
  • 1399/2/27 شنبه مدل کسب‌ و کار پژوهشگاه صنعت نفت توسعه می‎یابد
    معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه در سال جديد نوآوری در كسب و كار در دستور کار این نهاد قرار گرفته است، گفت: پروژه‌ای در زمینه توسعه مدل کسب‌وکار پژوهشگاه تعریف و مقرر شده است از یک سو، مدل فعلی کسب‌وکار مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و از سوی دیگر مدل بهینه استخراج شود.
برنامه‌های راهبردی پردیس بالادستی پژوهشگاه نفت تشریح شد/ ۴ قرارداد پژوهشی ازدیاد برداشت در دستور کار
رشد ۷۰ درصدی خدمات فناورانه در پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه نفت
  • 1399/2/17 چهارشنبه رشد ۷۰ درصدی خدمات فناورانه در پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه نفت
    رئیس پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت از رشد ۷۰ درصدی خدمات فناورانه این پردیس در سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن خبر داد و گفت: تجاری‌سازی محصولات فناورانه از جمله دانش فنی تولید جاذب کربنی و کربن نانو تیوب در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید