چهارشنبه 7 خرداد 1399   13:59:14
08:441398/6/13

برگزاری 84 دوره آموزشی کنترل سولفید هیدروژن در شرکت ملی حفاری

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و کنترل گاز سولفید هیدروژن (H2S ) در سال جاری در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سعید قربانی گفت: این دوره ها به صورت عملی و تئوری برگزار می شود و در بخش تئوری بالغ بر 300 نفر معادل چهار هزار و  48 نفر ساعت آموزش دیده اند.

وی  افزود: 70 دوره تعریف شده در این مبحث در حین کار و در قالب تمرین به شکل عملی انجام شد که در افزایش دانسته های تخصصی و کاربست تجهیزات خاص در این زمینه بسیار موثر بوده است.

قربانی با بیان اینکه توجه به امر آموزش های متداول و نوین یکی از راهکارهای کاهش حوادث در هنگام کار است، گفت: مهمترین وظیفه بخش خدمات H2S در دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی شامل نصب یونیت های کنترل و سنجش گازهای خطرناک و قابل احتراق است.

مدیر HSE شرکت ملی حفاری ایران که همزمان مسئولیت پدافند غیر عامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی شرکت را عهده دار است، گفت: این مدیریت در زمان حاضر 11 مجموعه کنترل و سنجش گاز برای نصب در دستگاه های حفاری خشکی و هفت مجموعه آماده به کار به منظور پشتیبانی و اعلام نیاز شرکت های کارفرما در اختیار دارد.

وی با این توضیح که یونیت های کنترل گازهای پرخطر در چرخه حفاری به صورت ثابت و متحرک طراحی شده اند، افزود: این تجهیزات شامل 2 بخش گاز سنج سولفید هیدروژن و گاز سنج گازهای احتراقی(HC )است که در نقاط مختلف دستگاه حفاری نصب می شود.

قربانی اظهار کرد: یکی دیگر از تجهیزات موجود در یونیت های مقابله با گازهای سمی، سیستم هوای تنفس فشرده است که مشتمل بر کپسول هوای تصفیه شده، مخازن هوا، شلنگ های انتقال هوا و ماسک های تنفسی است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران، گازهای سمی و قابل احتراق در روند حفاری را بسته به نوع مخزن به 2 دسته پرفشار و کم فشار تقسیم کرد و گفت: تمامی کارکنان ثابت و مامور در دستگاه های حفاری، دوره های آموزشی استاندارد تمرین راه های مقابله با گاز H2S را طی کرده و گواهی پایان دوره آموزشی دریافت می کنند.

23273/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
سعید قربانی، مدیر hse، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ارسال سه هزار بسته فرهنگی و آموزشی به موقعیت  دستگاه های حفاری در ماه مبارک رمضان
اهداف کیفی ملی حفاری ارتقا می‎یابد
بررسی همکاری مشترک ملی حفاری و پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان برای تامین سوخت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید