دوشنبه 18 فروردين 1399   20:35:42
10:491398/8/25

کند شدن رشد تقاضای نفت از ۲۰۲۵

بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی رشد تقاضای جهانی نفت از سال ۲۰۲۵ میلادی به بعد رو به کند شدن می‌رود.


به گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی هفته گذشته اعلام کرد که انتظار می‌رود رشد تقاضای جهانی نفت از سال ۲۰۲۵ میلادی کند شود، زیرا بهره‌وری در مصرف سوخت و استفاده از خودروهای برقی افزایش می‌یابد. با این همه، این نهاد پیش‌بینی کرد رشد تقاضای نفت در دو دهه آینده متوقف نخواهد شد.

در فرضیه اصلی مطرح‌شده در گزارش سالانه «دورنمای انرژی جهان» که دوره‌اش تا سال ۲۰۴۰ میلادی را پوشش می‌دهد، آمده است که تقاضای جهانی نفت تا سال ۲۰۲۵ میلادی به‌طور میانگین سالانه یک میلیون بشکه افزایش می‌یابد. تقاضای نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی ۹۷ میلیون بشکه در روز بود.

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی همچنین نشان می‌دهد در دهه ۲۰۳۰ میلادی، تقاضای جهانی نفت سالانه ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد و تا سال ۲۰۴۰ میلادی به ۱۰۶ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

این نهاد پیش‌بینی کرد تا سال ۲۰۴۰ میلادی شمار خودروهای برقی فعال در جهان به ۳۳۰ میلیون خودرو می‌رسد که از پیش‌بینی بیشتر است. 

طبق پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی، بیشترین رشد تولید نفت متعلق به آمریکا، عراق و برزیل خواهد بود.

انتظار می‌رود تولید نفت شیل آمریکا از روزانه 6 میلیون بشکه در سال 2018 به روزانه 11 میلیون بشکه در سال 2035 میلادی برسد.

در گزارش یادشده آمده است: قیمت نفت لازم برای توازن عرضه و تقاضا در این فرض افزایش می‌یابد و به حدود ۹۰ دلار در سال ۲۰۳۰ و ۱۰۳ دلار در سال ۲۰۴۰ میلادی می‌رسد.

7/28061
کلمات کليدي
آژانس بین المللی انرژی، رشد تقاضای نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افت قیمت نفت عامل بیکاری ۵۰ میلیون نفر
آمریکا بازار نفت را در ۲۰۱۹ دچار مازاد عرضه می‌کند
افزایش 100 میلیارد متر مکعبی تولید جهانی گاز طبیعی تا سال 2019
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید