دوشنبه 7 مهر 1399   08:48:25
13:011398/9/6

رونمایی از دو کتاب در شرکت نفت خزر

شرکت نفت خزر همزمان با برگزاری سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران از دو عنوان کتاب تالیف‌شده با نام‌های «هیدرات‌های گازی در آب‌های عمیق» و «چینه‌شناسی و رسوب‌شناسی شرق حوضه خزر جنوبی» رونمایی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کتاب «هیدرات‌های گازی در آب‌های عمیق» که از سوی مدیریت اکتشاف و امور پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر به قلم محمدسعید حسین‌زاد، ملک‌ محمدگیتی و عادل نجفی  گردآوری و تالیف شده است به موضوع شناسایی ساختارهای طبیعی هیدرات در لایه‌های زیر بستر دریا به عنوان مخاطره خفته از طریق روش‌های پتروفیزیکی می‌پردازد و امکان تصمیم‌گیری‌های آتی در زمینه مواجهه ایمن و کم‌ هزینه با آن را برای مهندسان عملیات حفاری و تکمیل چاه مهیا می‌سازد.

کتاب «چینه‌شناسی و رسوب‌شناسی شرق حوضه خزر جنوبی» نیز که از سوی فرید طاعتی، حسین مهاجرسلطانی و مریم ظفری گردآوری و تالیف شده،حاصل اجرای پروژه مطالعاتی دشت گرگان با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت است و در این میان حفاری یک حلقه چاه اکتشافی در منطقه دشت گرگان از سوی شرکت نفت خزر نتایجی به همراه داشت که مستندسازی آن کمک شایانی در بسط دانش زمین‌شناسی ایران و انجام فعالیت‌های اکتشافی آتی خواهد داشت.

فایل کتاب‌ها در تارنمای اینترنتی شرکت نفت خزر برای بهره‌برداری و استفاده دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه موجود و قابل دانلود است.

2/28111


منبع: روابط عمومی شرکت نفت خزر


کلمات کليدي
شرکت نفت خزر، کتاب
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
سردار جنگل، دروازه تولید نفت ایران در آب‌های عمیق می‌شود
راهکارهای گسترش فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور بررسی شد
اجرای فعالیت‌های زمین شناسی نفت خزر با همکاری دانش‌بنیان‌ها
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید