دوشنبه 28 بهمن 1398   20:09:31
09:271398/10/11

طرح‌ توسعه ۲۸ میدان با روزآمدترین شیوه‌های قراردادی اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح‌های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمدترین شیوه‌های قراردادی و استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدعبدالله موسوی اظهار کرد: این طرح‌ها به صورت EPD و  EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده‌ای است.

وی با اشاره به طرح‌های مصوب صنعت نفت برای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه‌های توسعه ۲۸ میدان تصریح کرد: حضور شرکت ملی حفاری در تحقق اجرای این طرح‌ها اثرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: این پروژه‌ها با استفاده از تجهیزات و دکل‌های حفاری و ارائه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیزجنوب و نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می‌شود.

موسوی گفت: در این زمینه شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران و نفت فلات قاره ایران برای نخستین بار با تجمیع همه فعالیت‌های روسطحی و زیرسطحی و تمرکز بر استفاده از توانمندی پیمانکاران ایرانی و انجام مطالعات مهندسی تفصیلی و حفاری این پروژه‌ها را اجرا می‌کنند.

وی افزود: تامین بیش از ۹۵ درصد کالای مورد نیاز طرح‌های ذکر شده از تولیدات شرکت‌های داخلی، زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال و توسعه مسئولیت‌های اجتماعی را در بر دارد.

رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: استانداردسازی فعالیت‌ها و رعایت الزام‌های زیست‌محیطی و اچ‌اس‌یی از یکسو و تکیه بر توان داخلی از سوی دیگر در تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای توسعه و استمرار تولید پایدار حائز اهمیت است.

موسوی گفت: از دیدگاه پیمانکاری نیز تجمیع فعالیت‌ها سبب شده که جامعه پیمانکاران ایرانی نسبت به ارتقای توان خود در انجام کار و برنامه‌های مرتبط با مطالعات مهندسی، تامین کالا و اجرای عملیات در بخش روسطحی و زیرسطحی اقدام کنند.

وی افزود: بکارگیری دکل‌های حفاری با الزام‌های تبیین شده از سوی مقام عالی وزارت نفت، تامین کالا، مواد، تجهیزات و انجام همه خدمات مورد نیاز سبب خودباوری، ارتقای دانش فنی، ایجاد ساختار سازمانی مناسب پروژه‌ای، ارائه برنامه زمان بندی، مدیریت و بهینه‌سازی هزینه‌ها و در نهایت سبب رونق بخش اقتصادی کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در پروژه‌های واگذار شده به شرکت ملی حفاری ایران در گچساران و نفت شهر عملیات حفاری در قالب EPD در حال انجام است و اجرای کار پیشرفت قابل قبولی دارد.

موسوی گفت: برای ۶ مناقصه در دست اجرا، این شرکت با دیگر شرکت‌های E&P و EPD قرارداد مشارکت امضا و با شرکت‌هایی که در فهرست تامین کنندگان کالا (Vendor List) وزارت نفت ثبت شده‌اند تفاهم‌نامه همکاری امضا و مبادله کرده است.

4/28349
کلمات کليدي
سید عبدالله موسوی، شرکت ملی حفاری ایران، EPC، EPD
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
حفاری چاه‎های نفت و گاز از 171 هزار متر گذشت
متراژ حفاری چاه‎های نفت و گاز از 132 هزار متر عبور کرد
هزینه نفت‌کارت کارکنان شرکت ملی حفاری به‌زودی پرداخت می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید