دوشنبه 28 بهمن 1398   19:10:59
13:201398/10/25

اقدام‎های زیست محیطی در مناطق عملیاتی ملی حفاری بررسی شد

در راستای بررسی اقدام ها و طرح های حفاظت از محیط زیست در مناطق عملیاتی حفاری، معاون مدیرکل اچ اس یی و پدافند غیرعامل وزارت نفت در امور محیط زیست از سیستم مدیریت پسماند دستگاه حفاری 93 فتح بازدید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ در این بازدید که محمد تقی جعفر زاده به همراه جمعی از کارشناسان ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری حضور داشتند، درباره عملکرد سیستم مدیریت پسماند و همچنین تاثیر گذاری این سیستم در کاهش آلاینده های جامد و مایع کنده های حفاری بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست کارشناسان نظرات خود را ارائه کرده و رئیس دستگاه حفاری 93 فتح نیز گفت: این دکل از شمار روزآمدترین دستگاه های حفاری سنگین شرکت ملی حفاری و مجهز به سیستم مدیریت پسماند است.  

بهزاد محمدی افزود: این دستگاه حفاری که تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 قرار دارد هم اکنون در حال حفر یک حلقه چاه توسعه ای در عمق سه هزار و 313 متری در لایه آسماری میدان نفتی مارون در مناطق نفتخیز جنوب است.

معاون مدیرکل اچ اس یی و پدافند غیرعامل وزارت نفت در امور محیط زیست و هیأت همراه، در ادامه از دستگاه حفاری 24 فتح که در حال تعمیر یک حلقه چاه در میدان نفتی اهواز است بازدید کرد و در جریان نحوه استفاده از سیال پایه روغنی در عملیات تعمیر چاه قرار گرفت.

در این موقعیت عملیاتی همچنین صالح حمید؛ رئیس دستگاه گزارشی از روند تعمیر چاه و راه های حفاظت از محیط زیست با هماهنگی شرکت کارفرما ارایه داد.
    
24025/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
ملی حفاری، HSE، مدیریت پسماند، دستگاه حفاری 93 فتح
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
مسابقات ورزش همگانی در ملی حفاری برگزار می شود
برگزاری کارگروه بازنگری دوره‎های آموزشی اچ اس یی وزارت نفت در منطقه ویژه پارس
عملکرد مديریت ايمنی، بهداشت و محيط زيست شرکت ملی نفت تشریح شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید