چهارشنبه 9 مهر 1399   05:23:01
13:201398/10/25

اقدام‎های زیست محیطی در مناطق عملیاتی ملی حفاری بررسی شد

در راستای بررسی اقدام ها و طرح های حفاظت از محیط زیست در مناطق عملیاتی حفاری، معاون مدیرکل اچ اس یی و پدافند غیرعامل وزارت نفت در امور محیط زیست از سیستم مدیریت پسماند دستگاه حفاری 93 فتح بازدید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ در این بازدید که محمد تقی جعفر زاده به همراه جمعی از کارشناسان ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری حضور داشتند، درباره عملکرد سیستم مدیریت پسماند و همچنین تاثیر گذاری این سیستم در کاهش آلاینده های جامد و مایع کنده های حفاری بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست کارشناسان نظرات خود را ارائه کرده و رئیس دستگاه حفاری 93 فتح نیز گفت: این دکل از شمار روزآمدترین دستگاه های حفاری سنگین شرکت ملی حفاری و مجهز به سیستم مدیریت پسماند است.  

بهزاد محمدی افزود: این دستگاه حفاری که تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 قرار دارد هم اکنون در حال حفر یک حلقه چاه توسعه ای در عمق سه هزار و 313 متری در لایه آسماری میدان نفتی مارون در مناطق نفتخیز جنوب است.

معاون مدیرکل اچ اس یی و پدافند غیرعامل وزارت نفت در امور محیط زیست و هیأت همراه، در ادامه از دستگاه حفاری 24 فتح که در حال تعمیر یک حلقه چاه در میدان نفتی اهواز است بازدید کرد و در جریان نحوه استفاده از سیال پایه روغنی در عملیات تعمیر چاه قرار گرفت.

در این موقعیت عملیاتی همچنین صالح حمید؛ رئیس دستگاه گزارشی از روند تعمیر چاه و راه های حفاظت از محیط زیست با هماهنگی شرکت کارفرما ارایه داد.
    
24025/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
ملی حفاری، HSE، مدیریت پسماند، دستگاه حفاری 93 فتح
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
استقرار نظام مدیریت HSE در شرکت ملی حفاری
  • 1399/7/7 دوشنبه استقرار نظام مدیریت HSE در شرکت ملی حفاری
    مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مدیریت در سه سال اخیر موفق به پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت اچ‌اس‌یی براساس استانداردهای بین‌المللی ایزو ۱۴۰۰۱ در حوزه محیط زیست و ایزو ۴۵۰۰۱ در حوزه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای شده است.
استمرار تولید ایمن و پایدار با رعایت الزامات نظام مدیریت HSE در شرکت ملی نفت ایران
پیام وزیر نفت به مناسبت «روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی»
  • 1399/7/7 دوشنبه پیام وزیر نفت به مناسبت «روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی»
    وزیر نفت در پیامی با تبریک روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی تأکید کرد: مخاطرات ذاتی صنعت نفت ایجاب می‌کند نظام مدیریت شرایط اضطراری برای حصول آمادگی در واکنش به وضعیت‌های اضطراری محتمل، استقرار یافته و ارزیابی مداوم می‌شود.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید