دوشنبه 18 فروردين 1399   20:59:44
09:051398/11/29
با حضور وزیر نفت در استان خوزستان انجام شد؛
رونمایی از دکل حفاری خشکی ساخته‌ شده توسط جهاد دانشگاهی

مراسم رونمایی از دکل‌های حفاری خشکی ساخته‌شده توسط جهاد دانشگاهی با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.


به گزارش خبرنگار اعزامی پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ایران به اهواز،‌ مراسم رونمایی از دکل‌های حفاری خشکی ساخته‌شده توسط جهاددانشگاهی صبح امروز (سه‌شنبه، 29 بهمن‌ماه) با حضور بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، مسعود کرباسیان؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران،‌ حمیدرضا طیبی؛ رییس جهاددانشگاهی،‌ غلامرضا شریعتی؛ استاندار خوزستان و جمعی از مدیران صنعت نفت و جهاددانشگاهی برگزار شد.

رونمایی از این دکل در حالی انجام می شود که هم اکنون دانش فنی طراحی و ساخت دکل‌های حفاری سنگین تا 3000 اسب بخار با جدیدترین طراحی سازه‌ی دکل حفاری و مطابق با استاندارد API، توسط جهاددانشگاهی به داخل کشور منتقل و بومی‌سازی شده است؛ همچنین زیرساخت لازم به‌منظور ساخت و بازسازی دکل‌های حفاری خشکی با ظرفیت ساخت 2 دکل و بازسازی 2 دکل در سال در استان البرز فراهم شده که می‌تواند در خدمت صنعت حفاری کشور قرار بگیرد.

میزان اشتغالزایی این طرح برای 300 نفر به‌صورت مستقیم و 100 نفر غیرمستقیم برای ساخت هر دکل است و میزان صرفه‌جویی ارزی، 50‌ درصد قیمت خرید خارجی در زمان عقد قرارداد برآورد می شود.

گفتنی است، اولین دکل حفاری ساخته شده در منطقه‌ی عملیاتی اهواز (میدان منصوری) مستقر شده و تمامی تست‌های عملیاتی به‌منظور آغاز عملیات حفاری در سال 1391 زیر نظر متخصصان یک شرکت خارجی انجام شده است.

هم اکنون تست های مربوط به دومین دکل حفاری نیز در کریت‌کمپ اهواز انجام شده و این دکل تحویل شرکت ملی حفاری ایران شده است تا بعد از اتمام مراسم رونمایی، عملیات حفاری به‌صورت کامل از جمله طراحی، ساخت، مونتاژ و راه‌اندازی توسط جهادگران جهاددانشگاهی انجام شود.


22034/3
عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
دکل حفاری، جهاد دانشگاهی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
متراژ حفاری در اجرای ۲ پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ متر رسید
  • 1399/1/2 شنبه متراژ حفاری در اجرای ۲ پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ متر رسید
    مدیر پروژه‌های حفاری ۶ + ۸ حلقه چاه اکتشافی خشکی در شرکت ملی حفاری گفت: تجمیع متراژ حفاری چاه‌ها در اجرای دو پروژه به ۲۶ هزار و ۴۰۰ رسید که منطبق با برنامه تعریف‌شده از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است.
دکل‌های حفاری به‌طور مستمر پایش می‌شوند
تامین سوخت دستگاه‌های حفاری در مناطق عملیاتی بازنگری می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید