دوشنبه 18 فروردين 1399   20:33:57
12:041398/12/7
معاون مدیر خدمات شرکت ملی حفاری:
تامین سوخت دستگاه‌های حفاری در مناطق عملیاتی بازنگری می‌شود

معاون مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده میان این شرکت و شرکت پخش فرآورده های نفتی استان خوزستان گفت: تامین سوخت دستگاه های حفاری در مناطق عملیاتی بازنگری می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، داریوش عبدی با اشاره به نشست کاری مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه خوزستان و مدیرخدمات شرکت ملی حفاری در دستگاه حفاری 44 فتح، گفت: در این نشست موضوع تخصصی و توجیه فنی در خصوص لزوم بازنگری و افزایش سقف سوخت تخصیصی دکل ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مدیریت خدمات از مدیریت های پشتیبانی کننده عملیات حفاری و سرویس دهنده به مجموعه مدیریت های ستادی و خدمات فنی است، اظهار کرد: این مدیریت دارای ادارات مختلفی بوده که یکی از آنها اداره تامین سوخت دستگاه های حفاری و وسائط نقلیه است.

عبدی گفت: وظیفه اصلی این اداره با توجه به پراکندگی و گستره مناطق عملیاتی شرکت در مناطق تفتخیز کشور اعم از خشکی و دریا، تامین  به موقع سوخت مورد نیاز دکل ها، ماشین آلات و تجهیزات و سیالات حفاری است.

معاون مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: عمده فعالیت های این مدیریت در راستای خدمت رسانی به دکل های فعال در حوزه شرکت های کارفرمایی از جمله شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، فلات قاره، نفت و گاز  اروندان، مهندسی و توسعه نفت و  مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است که با استفاده از ناوگان سوخت رسانی پیمانکاران طرف قرار داد در گستره عملیاتی پنج استان ارائه می شود.

وی افزود: تامین سوخت از مبادی تعیین شده توسط مدیریت پخش و پالایش فراورده های نفتی هر استان انجام می شود؛ به‌طور مثال تامین سوخت دستگاه های حفاری در مناطق عملیاتی کیش، خارگ و عسلویه از طریق مدیریت پخش و پالایش استان مذکور صورت می پذیرد.

عبدی یادآور شد: بر اساس مذاکرات انجام شده مقرر شد تا شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان ضمن بازنگری  در روش های قبلی، تخصیص سوخت مورد نیاز دستگاه های حفاری را با توجه به بازدید میدانی مدیران ان شرکت از دستگاه حفاری ۴۴ فتح و بررسی مصارف  زنراتور ها، تجهیزات فنی، ماشین آلات و خودروهای اختصاصی دکل نظیر تندوم، جین پل و همچنین موتور های مستقر در اردوگاه را بار دیگر مورد  ارزیابی قرار دهند تا افزایش میزان سوخت نفت گاز انجام شود.

24238/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران


کلمات کليدي
تامین سوخت، دکل حفاری، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تکمیل حفاری 6 حلقه چاه نفت در نیمه نخست فروردین‎ماه
پایش بیش از ۱۱ هزار نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری برای مقابله با کرونا
تکمیل عملیات حفاری چاه ۴۷۴ مارون با به‌کارگیری دستگاه ۹۳ فتح
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید