چهارشنبه 8 بهمن 1399   11:00:34
14:361399/1/4

سیل مانع استمرار تولید در پارس جنوبی نشد/ تاکید کرباسیان بر پیگیری و انجام اقدامات لازم

باران شدید و جاری شدن سیل در استان بوشهر نتوانست خللی در روند تولید و فعالیت بخش های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش ایجاد كند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس صبح امروز(دوشنبه، چهارم فروردین 99) در حاشیه بازدید از مناطق سیلابی منطقه ویژه پارس با اشاره به شروع فعالیت ترمیم مناطق و برخی از زیرساخت های آسیب دیده در حوزه راه و عمران، گفت: علیرغم بارندگی شدید روز گذشته در سطح شهرستان های كنگان و عسلویه، خوشبختانه هیچ وقفه و خللی در روند تولید در سطح شركت های مستقر در منطقه ایجاد نشده و تولید گاز و محصولات پتروشیمی به صورت عادی وو روند معمول خود در جریان است.

سید پیروز موسوی تصریح كرد: دو پل منتهی به بندر تنبک (بندر سایت دو منطقه ویژه پارس) در اثر سیل دچار تخریب شده و برخی از مسیرهای انتقال خطوط لوله گاز و پتروشیمی دچار آبگرفتگی شده كه این مسیرها در حال رفع  آبگرفتگی هستند.

وی افزود: امروز در بازدیدهای مجدد با حضور در سایت دو  پتروشیمی با حضور برخی مدیران اجرایی راهكارهای رفع فوری برخی محدودیت های ایجاد شده بررسی و تصمیم گیری های نهایی اتخاذ شد.

بر اساس این گزارش، دستور پیگیری و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه اختلال در روند تولید از سوی مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در تماس تلفنی داده شد.

نجات جان ١٥ نفر از مردم گرفتار در سیل کنگان توسط صنعت نفت

به دستور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس و با هماهنگی فرماندار شهرستان كنگان، 15 نفر از مردم محلی شهرستان كنگان كه در باران سیلابی روز گذشته (یكشنبه، سوم فروردین ماه) در ارتفاعات تنگه هنویز گرفتار شده بودند به وسیله یک فروند هلی كوپتر صنعت نفت منتقل شدند.

مدیر ارشد محیط زیست، بهداشت و پدافند غیرعامل و ایمنی منطقه ویژه پارس در این باره توضیح داد: پس از سیل روز گذشته در شهرستان كنگان از طریق فرمانداری كنگان در جریان گرفتار شدن ١٥ نفر از افراد جامعه محلی در ارتفاعات تنگه هنویز همجوار با تاسیسات پارس جنوبی در سایت دو (كنگان) قرار گرفتیم كه پس از هماهنگی با فرمانده ارشد شرایط اضطراری منطقه و همراهی شركت های نفتی مستقر در منطقه عملیات امداد و نجات به وسیله یك فروند بالگرد آغاز شد و ١٥ نفر از مردم محلی از خطری كه موجب نگرانی اهالی شهرستان كنگان شده بود نجات یافتند.

بر اساس این گزارش، از روز گذشته و پس از باران سیل آسا در عسلویه و کنگان، سازمان منطقه ویژه پارس با آمادگی کامل در منطقه فعالیت های مرتبط با تولید نفت و گاز را رصد می کند و در کنار آن نیز به مسئولیت های اجتماعی و کمک های مردمی توجه ویژه دارد.

2/288986
کلمات کليدي
سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، سیل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
طرح نفت برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بوشهر و هرمزگان
آمادگی مناطق نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی
آزمایشگاه تشخیص کرونا در عسلویه راه‌اندازی می‌شود
  • 1399/8/19 دوشنبه آزمایشگاه تشخیص کرونا در عسلویه راه‌اندازی می‌شود
    مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره با تمهید مقدمات لازم برای برپایی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در شهرستان عسلویه، گفت: با تأمین اعتبار درصدد هستیم این آزمایشگاه را تا دی‌ماه راه‌اندازی کنیم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید