جمعه 20 تير 1399   22:27:38
16:051399/2/26

اجرای موفق برنامه هوشمند تعمیراتی در مناطق نفت‌خیز جنوب

مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از تحقق ۹۶ درصدی برنامه اولویت‌های چهارگانه تعمیرات اساسی در حوزه‌ تجهیزات فرآیندی و اجرای ۸۳ درصد از کل دستورکارهای تعمیرات اساسی تا پایان سال ۹۸، براساس اجرای موفق یک برنامه‌ریزی هوشمند تعمیراتی خبر داد. ‬


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سعید کوتی در این باره اظهار کرد:‌ برای نخستین‌بار، از نیمه دوم سال ۹۷ برنامه تعمیرات اساسی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه‌ تجهیزات فرآیندی، براساس یک روش و نگرش هوشمند مبتنی بر ایمنی، محیط‌زیست و تأثیرگذاری این تجهیزات در تولید و بهینه‌سازی هزینه‌ها اولویت‌بندی شد.

وی افزود: در این روش، تعیین تاریخ تعمیرات اساسی این تجهیزات، صرفاً متکی به کارکرد آن‌ها نبوده و با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مهندسی، ضرورت ترخیص و اولویت تعمیر اساسی هریک از تجهیزات به طور جداگانه مشخص شد.

کوتی یادآور شد: پس از انجام بازرسی‌های اولیه و براساس سطح سلامت، تجهیزات فرآیندی شرکت، در ۵ بسته اولویت‌بندی شد که ۴ اولویت نخست آن به تصویب شرکت ملی نفت ایران رسید و برای اجرا به مدیریت تعمیرات تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات فرآیندی شرکت ابلاغ شد که ۹۶ درصد آن‌ها تا پایان سال ۹۸ با موفقیت و بدون حادثه تعمیر اساسی شده است.

مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب،  مزیت اصلی این شیوه را حصول حداکثر ایمنی در تأسیسات با صرف کمترین هزینه برشمرد و افزود: تا انتهای سال ۹۸ از طریق اتخاذ این رویکرد، بیش از هفتاد میلیارد ریال در هزینه‌های تعمیراتی اولویت‌های چهارگانه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب صرفه‌جویی به ‌عمل آمد که صرف انجام تعمیرات اساسی دیگر تجهیزات شده است.

وی توضیح داد: روش کنترلی Condition Monitor(C.M) برای ماشین‌آلات دوار و روش کنترلی ضخامت‌سنجی و Risk Based Inspection(R.B.I) برای تشخیص امکان ادامه کار یا ضرورت تعمیر اساسی تجهیزات فرآیندی در نظر گرفته شد.

کوتی ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان مدیریت تعمیرات تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات فرآیندی و همکاری همه شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط، عنوان کرد: افزون بر اولویت‌های اشاره شده در بخش تجهیزات فرآیندی، همانگونه که پیشتر نیز معاون مدیر تولید در مهندسی تعمیرات اعلام کردند، ۸۳ درصد از کل دستورکارهای تعمیرات اساسی در سال ۹۸ با موفقیت و بدون حادثه به انجام رسیده است.

2/29380

منبع: روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعمیرات اساسی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
پیشرفت طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نرگسی بررسی شد
استفاده حداکثری از لوله‌های ساخت داخل در طرح توسعه ۲۸ مخزن
ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌ها از طریق تأسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید