جمعه 28 شهریور 1399   12:09:02
11:271399/2/29

جلوگیری از هدررفت نفت خام در نفت و گاز آغاجاری

استفاده از دستگاه‌های فرآورش و تفکیک‌گر سیار در سال ۹۸، از هدررفت بیش از ۲۱۱ هزار بشکه نفت خام در شرکت نفت و گاز آغاجاری جلوگیری کرد‪.‬


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: اقدام فوق در راستای رعایت الزام‌های زیست محیطی و جلوگیری از سوزاندن نفت حاصل از فرآیند تعمیر و احیای چاه‌های نیازمند تعمیر با استفاده از سه دستگاه MOS و یک دستگاه MOT  محقق شده است که این مقدار در مقایسه با آمار گذشته رکورد محسوب می‌شود.

محمدرضا گودرزی میزان کارکرد دستگاه‌های فرآورش سیار(MOS) را ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ بشکه از ۳۷ حلقه چاه و دستگاه تفکیک‌گر سیار MOT را ۹۶ هزار بشکه از ٩ حلقه چاه ذکر کرد.

دستگاه‌های فرآورش و تفکیک‌گر سیار به‌منظور جلوگیری از هرزروی و سوزاندن نفت و به تبع آن جلوگیری از آلودگی محیط زیست روی چاه‌هایی که نیازمند تعمیرات فنی و تخصصی هستند مستقر می‌شود. نفت استحصال شده پس از مراحل تفکیک، از طریق پمپ به واحد بهره‌برداری ارسال می‌شود.

2/29401

منبع: روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، تفکیک‌ گر سیار، فرآورش سیار، محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
پیوست زیست محیطی طرح توسعه 28 مخزن تشریح شد
  • 1399/6/17 دوشنبه پیوست زیست محیطی طرح توسعه 28 مخزن تشریح شد
    نشست هم اندیشی مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و اداره کل محیط زیست استان خوزستان به منظور تشریح پیوست محیط زیستی طرح 28 مخزن و تسریع در اجرای پروژه های مطالعات ارزیابی زیست محیطی آن برگزار شد.
اقدام‌های شرکت ملی نفت ایران در حوزه HSE تشریح شد
  • 1399/6/5 چهارشنبه اقدام‌های شرکت ملی نفت ایران در حوزه HSE تشریح شد
    مدیر اچ اس ایی و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران از صفر شدن حوادث پرسنلی و فرایندی منجر به فوت  شركت ملی نفت ایران در سال 98 خبر داد و گفت: این مدیریت بر آن بوده است تا با انجام اقدامات مناسب، به منظور کاهش هرچه بیشتر آسیب های مرتبط گام بردارد.
افزایش پمپاژ آب به روستاهای مجاور تاسیسات نفت و گاز آغاجاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید