پنجشنبه 30 دی 1400   02:12:05
07:531399/3/7
در راستای عمل به توافقات اوپک پلاس،
تولید نفت روسیه کاهش می یابد

وزیر انرژی روسیه، روز گذشته (سه‌ شنبه 6 خرداد) با شرکت های نفتی روسی در مورد تمدید احتمالی کاهش سطح فعلی تولید نفت این کشور، فراتر از حجم کاهش یافته در ماه ژوئن، گفتگو کرد.


به نوشته اویل پرایس، الکساندر نواک گفت: روسیه در صدد افزایش سطح فعلی کاهش تولید در ماه های آتی است و برای حصول نتیجه مطلوب از اجرای توافق اوپک پلاس، به طور منظم جلساتی را با شرکت های نفتی خود برگزار می کند.

وی متذکر شد: جلسه روز سه شنبه بخشی از این به روزرسانی های منظم است.

این در حالی است که نواک، ماه گذشته در مصاحبه ای با خبرگزاری اینترفکس اوکراین گفته بود که روسیه به عنوان عضوی از توافق اوپک پلاس متعهد شده است تا تولید خود را در ماه های مه و ژوئن از مبانی اولیه فوریه 2020 ، به 8.5 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

بحث و گفت و گو در مورد احتمال تمدید سطح کنونی کاهش بعد از ماه ژوئن می تواند حاکی از آن باشد که حالا پس از سقوط بهای نفت و ضربات مهلک پاندمی کرونا به تمامی اقتصادها در دنیا، روسیه برای حمایت بیشتر از به تعادل رسیدن مجدد بازار نفت از هرگونه حمایت در این راستا فروگذار نخواهد کرد.

نواک روز دوشنبه نیز عنوان کرده بود که به لطف بهبود وضعیت تقاضا و کاهش سریع حجم تولید از سوی اوپک پلاس و نیز تولیدکنندگان خارج از پیمان، بازار تا ماه ژوئیه تعادل خود را باز خواهد یافت.

21176/8
 
کلمات کليدي
روسیه، کاهش سطح فعلی نفت خام، اوپک پلاس
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تداوم سیاست افزایش تولید اوپک‌پلاس در ماه ژانویه
چشم‌انداز تقاضای نفت اوپک پلاس در سال ۲۰۲۱ کمی کاهش یافت
بحران انرژی اروپا و روسیه
  • 1400/8/5 چهارشنبه بحران انرژی اروپا و روسیه
    امسال قیمت برق و گاز در اروپا به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است، زیرا عرضه گاز پاسخگوی افزایش تقاضای اقتصادهای بهبودیافته از همه‌گیری بیماری کرونا نیست.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 22:33:00
nioc